Спільними зусиллями на подолання наслідків стихії. У Харкові відбувся загальноміський суботник (відео)

У загальноміському суботнику взяли участь понад сім тисяч чоловік та було задіяно близько ста шістдесяти одиниць техніки. Найбільше клопоту з усуненням наслідків негоди було у Московському, Фрунзенському та Орджонікідзевському районах. На прикладі Київського району знімальна група ОТБ Новин слідкувала за прибиранням.

 

Повалено вісімсот дерев та двісті п’ятдесят великих гілок, зруйновано двісті двадцять метрів кабеля і тридцять шість покрівель домів. Найбільше постраждали Московський, Фрунзенський та Орджонікідзевський райони. Наслідки негоди, що вирувала минулого тижня, долали спільними зусиллями – цими вихідними Харків вийшов на суботник. Пенсіонерка Елеонора Бітова каже, що злива настигла її з чотирьма собаками саме під час прогулянки – лише встигла зховатись під найближчим балконом.

Елеонора Бітова, харків’янка

На улице Героев Труда под балконом. Не могла пройти – воды по колени. По колени. Машины тонули. а мы стояли с ними под балконом и нас залило вот так.

Режисери, творчі колективи та працівники районних рад. Загалом близько сорока п’яти чоловік вийшли вихідними до парку по вулиці Чкалова, озброївшись граблями та лопатами. Галина – режисер за освітою та керівник колективу “Сузір’я” – каже, що для неї боротьба з негодою почалась раніше аніж оголосили суботник.

Галина, керівник колектива “Сузір’я”

В своем районе мы тоже доски таскали с жильцами нашего дома – доски и так далее. Но это было когда, в четверг это было.

Лопати, граблі та купа багнюки. На вулиці Чкалова місцевим мешканцям майстер-клас з прибирання довкілля демонструють директори управлінь та їх заступники. За словами Тетяни Яценко, Київському району пощастило – роботи не багато.

Тетяна Яценко, заст. директора Київського центру по обслуговуванню пенсіонерів

Мусора очень много. Такое впечатление, что здесь не одно стихийное бедствие прошло. Нашему району повезло, действительно могу сказать. Потому что другие районы, где повалено много деревьев. Это очень большой объем работ, это намного сложнее. Там работают, я думаю, специальная техника. А здесь просто наводим порядок.

Євген працює у Київській районій раді. Чоловік запевняє, що залюбки змінив м’яке крісло на граблі.

Євген, працівник Київської райради

Это нам не впервой. Тяжести мы не чувствуем, даже наоборот. После работы за столом – это как бы нам разрядка.

Нагадаємо, що на ліквідацію наслідків негоди з резервного фонду міського бюджету надали десять мільйонів гривень. Вони підуть на ремонт покрівель та прибирання територій. Також вивезуть повалені дерева, відновлять роботу ліфтів та електромереж, замінять опори та світильники.

 

Олена Рижова