Спека в Україні – у кабміні заговорили про сієсту

В умовах аномальної спеки кожен роботодавець в Україні має право самостійно приймати рішення щодо введення сієсти для своїх співробітників, – УНІАН цитує віце-прем’єра Павла Розенка.

сіеста

«В рамках трудового законодавства у роботодавця є абсолютно всі можливості, щоб вирішити питання сієсти в індивідуальному порядку», – зазначив віце-прем’єр. Разом з тим Розенко додав про те, що кліматичні умови в Україні ще не такі, щоб питання введення сієсти виносити на рівень національної ідеї. У межах, визначених чинним законодавством, кожен працівник, повинен відпрацювати 40 годин на тиждень. Однак якщо підприємець, за словами Розенка, вважає, що для підвищення ефективності виробництва або на увазі стану здоров’я співробітника потрібно надавати йому не годинну перерву, а дві-три години, то це його право.

«Ніхто роботодавця в цьому не обмежує і зараз. А говорити про те, що давайте влітку скоротимо 40-годинний робочий тиждень і зробимо її, наприклад, 35-годинний, на мій погляд, є недоцільним », – уточнив віце-прем’єр.

За інформацією Гідрометцентру, в Україні до середини серпня буде спостерігатися дуже висока температура і надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки. Така погода для цього періоду часу є аномальною. В Україні на Закарпатті у зв’язку з аномальною спекою в перші дні серпня на годину скоротили робочий день.

Сієста – це традиційний в деяких країнах з жарким кліматом перерву на обід і післяобідній сон ,. Греки відпочивають влітку з 14:00 до 15: 00-17: 00, іспанці – з 13:00 до 17:00, італійці – з 13:00 до 15:00 або 16:00.

Джерело – УНІАН