Сонце допоможе заощадити на електриці

Заощадливе сонце. Перша сонячна електростанція запрацювала на даху Північного корпусу каразинського університету. Працює вона завдяки сонячним променям, а це дозволить заощадити електроенергію, яку використовує Північний корпус. У запуску сонячної електростанції участь взяли представники університету та керівники відомих енергетичних компаній Швеції, Німеччини та Болгарії.

У Харкові почала роботу перша сонячна електростанція. Вона складається з 5  сонячних батарей, які розташували на даху Північного корпусу університету імені Каразіна. За словами експертів, енергетичне джерело виробляє близько 5% електроенергії, яку використовує університет впродовж року. Цього вистачить, щоб у негоду цілком забезпечити енергією дві великі аудиторії, а у сонячну – до 6-ти  аудиторій.

Станіслав Ігнатьєв, директор Центру міжнародного співробітництва ХНУ

В пасмурной порядка 400 кВт, то есть на обеспечение офиса, а в солнечный день 3,4 кВт.

Потужність електростанції складає більше одного кіловата, кажуть у Центрі енергозбереження та альтернативної енергетики. Встановлення сонячних панелей на даху університету є дуже важливим кроком подальшої роботи для того, щоб знизити споживання енергетичного джерела університету, зазначив експерт з Німеччини Штефан Хайн. Потенціал України стосовно екоресурсу, експерти оцінюють на найближчі п`ять років у 4 млрд. дол.

Штефан Хайн, директор WSB International GmbH (ФРН)

Мы сейчас говорим лишь о маленьком проекте – всего лишь 5 солнечных панелей. Общая выработка энергии составляет 1 кВт и максимальное покрытие в наилучших условиях.

За словами Штефана Хайна, електроенергію отриману від роботи станції, планується поки спрямовувати на потреби університету, але в планах розробників проекту покрити весь дах університету сонячними батареями і вітроелектрогенераторами – на додачу. Також планується підключити до альтернативного проекту один з дитячих садочків  Рогані.

Світлана Слободян