Сьогодні до війська поїхали перші тридцять призовників з Харківщини

Хлопці запевняють – складнощі армійського буття їх не лякають , а вояки з досвідом запевняють батьків – додому їх діти повернуться більш відповідальними та самостійними. Про старт весняної призовної кампанії розкажуть наші кореспонденти.

Вони тепер солдати. Перші тридцять “строковиків” цьогорічного весняного призову тринадцятого квітня поїхали у військо. Половина служитиме на Львівщині, решта – у Нікополі. За плечима – традиційні проводи , прощання з друзями та коханими і хлопці, як один , запевняють – складнощі солдатського буття їх не лякають.

Артем, призовник

Ну режим привыкнуть можно. Не проблема, а вот питание где-то может и проблематично.

Віталій, призовник

Ты должен привыкнуть к любому питанию. Допустим, ну просто вот, а вдруг война, люди ж не ели как мы сейчас едим, там можем себе каждый день все позволить.

Призовник Гліб сподівається – служба в армії – допоможе потім знайти роботу. Хлопець хоче бути десантником . Мовляв – саме там загартовуються справжні чоловічі якості.

Гліб, призовник

Думаю, разве что может пугать дедовщина. Но в нашей стране её немного, как бы не рассказывали люди. А режим, питание? Конечно сложно, любому человеку будет сложно, который будет поступать.

В батьківських очах – хвилювання. Оксана розповідає – син служитиме у Донецьку. Жінка вірить – іспит військом її син витримає гідно , і за рік повернеться додому вже більш відповідальним та самостійним.

Оксана, мати призовника

Находясь в армии, я надеюсь, что он оценит родительские какие-то опеку, ну и наверно всё-таки станет хорошим, достойным мужчиной.

Солдатам-новачкам поради дає більш досвідчений Дмитро. Половину строку хлопець вже відслужив.

Дмитро, солдат

Полностью меняеться мировоззрение, отношение к жизни, к друзьям, к любимым людям. Больше ценишь, учишься здесь терпеть, ценить то, что у тебя было.

В тому, що військо хлопцям лише на користь певен і Олексій Романенко , комісар військомату Жовтневого району . Армія вимагає дисциплінованості та дає фізичну підготовку – обидві якості цінуються, якщо , наприклад, хтось забажає працювати у силових структурах.

Олексій Романенко, комісар військомату Жовтневого району міста Харкова

Кто не служил в армии, не секрет, тяжело устроится на работу, даже люди не имеющие высшего образования, даже плотником не может нигде устроиться без военного билета.

Таке поняття як “недобір строчників” лишилось в минулому , – розповідає віце-губернатор Василь Хома. Зараз молоді люди, особливо із сільської імсцевості , йдуть служити охоче.
Василь Хома, заступник голови ХОДА

Головне є бажання молодих людей служити в армії. Повертаються ті часи, коли з задоволенням йшли до армії не тому що потрібно було.

Загалом, у рамках весняної призовної кампанії у військо відправлять тисячу двісті солдат строкової служби з Харківщини.

Вадим Шевякін.