Складність гасіння пожеж в екосистемах у непередбачуваності поширення вогню – ДСНС

Лише вихідними пожежно-рятувальні підрозділи Харківщини майже сімдесят разів виїжджали для гасіння пожеж у екосистемах. Це у рази більше, ніж зазвичай, –  кажуть в облуправлінні ДСНС.

стернягорит1

Нині в області оголошено 5-ту – найвищу ступінь пожежонебезпеки. Надзвичайники говорять – ліквідувати вогонь на відкритій місцевості дуже складно. Непередбачуваність розповсюдження вогню та швидкість його поширення вимагають задіяння великих ресурсів.

Ігор Лупандін – помічник начальника обл. управління ДСНС

Направление огня меняется каждую минуту, даже менее чем за минуту может поменять пять или шесть раз направление. Когда мы тушим пожар в закрытом пространстве мы видим границу возможного его распространения, то на открытой территории мы видим большую территорию, поэтому предотвратить его дальнейшее распространение – это требует большое количество людей, техники и личного состава.

Частіше за все, пожежі у екосистемі виникають в результаті людської недбалості та неуважності, – кажуть пожежники. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі житлових будівель, знищити майно, а токож лісові насадження.

Ігор Лупандін – помічник начальника обл. управління ДСНС

Основная причина это всё таки человеческий фактор. Это имеется ввиду не осторожное обращение с огнём или занос открытого источника огня. В том числе сейчас увеличилось количество пожаров стерни. Когда идёт уборка зерновых, остаётся стерня и её поджигают. Сейчас занимаются данными случаями правоохранительные органы.

 

Юлія Котелевська