Скільки коштує зібрати першачків

Вже після завтра 1 вересня. Для тих, хто ще не встиг лишився тільки один день, щоб підготовути дітей до навчального року. Ще на початку місяця підприємці розгорнули торгівлю канцтоварами. Не забули і про ярмарок, який знаходиться на площі Свободи. Отже, в яку копієчку батькам влетить відправити свою дитину за знаннями.

 

Ірина Грабович на ярмарок прийшла з дитиною шкільного віку. Хлопця знарядили повністю, намагалися економити, проте копійка таки вдарила по кишені.

Ірина Грабович, мати школяра

В тысячу мы вложились, это при том, что форму ему не шьём, не покупаем. Пошили ему брюки и жилетку, рубашка у нас была, туфли купили и канцелярия. Вот это у нас получилась такая школа.

Власноруч шкільну форму виготовляють одиниці, більшість одяг намагаються придбати на базарі, або на ярмарку. Ціни залежать від виробника та якості товару.

Тетяна Григор’єва, продавець

Ну, школьная одежда как для мальчиков, так и для девочек. Вся форма у нас сертифицированная. Качественная. Мы работаем со многими школами нашего района. Поэтому приходят к нам. У нас свои уже клиенты.

Середня ціна дівочого шкільного набору на один навчальний рік досягає тисячі гривень, до нього входять жакет, юбка, брюки та дві сорочки. З хлопцями справа простіша, набір класичний – брюки, жакет та сорочка обійдеться батькам у 700 гривень. Не варто забувати про канцелярію, коливання цін і тут присутні.

Надія Пуляєва, продавець

Тетради идут от 50-ти копеек и самая дорогая 5, 60, ручки гривна 50 и до семи. Клей два- два 50. Альбомы 2.20 самый дешёвый, самый дорогой десять, карандаши 5, 50, комплект карандашей цветных, если простые, то 0,75.

Від 200 і до 1 500 гривень батьки повинні викласти за шкільний портфель. До нього першокласниця Софія поклала все придбане.

Софія Логінова, першокласниця

Мне купили пластелин, фломастеры, краски купили. Мне купили альбомы, ручки. Всё уже купили. Все что надо.

Загалом, базове оснащення школяра обійдеться до 3 тисяч гривень. Проте, порахували батьки, це початкові затрати.

 

Юлія Поколодна