Сільгоспмашини майбутнього очима студентів (фото)

Штучний інтелект – для сільськогосптехніки. У харківському політеху відбулась II всеукраїнська студентська олімпіада “Комп’ютерні системи штучного інтелекту”. У ній взяли участь більше 20-ти студентів із 4-х ВНЗ Харкова та Криворізького національного університету.

битва роботів0020

 

Під час експериментального туру олімпіади створені студентами роботи самостійно, на рівні закладеного в них штучного інтелекту, розв’язували 3 завдання. Вони рухалися по траекторії, розпізнавали образи та грали в робо- керлінг. Робот студентів Харківського університету радіоелектроніки виявився найкращим. Один із членів команди Денис Зеленов розповів, що розробляли із товаришами цю техніку недовго- лише 2 тижні.

Денис Зеленов, студент 2 курсу ХНУРЕ

Має власний комп’ютер, систему датчиків та камеру. Яка аналізує зображення, у зв’язку з цим може приймати рішення, наприклад, їздити по лінії, чи аналізувати зображення букв, цифр. І так далі.

Робот, виготовлений студентами Харківської політехніки, також продемонстрував уміння розпізнавати предмети та виштовхувати їх за коло. Автор розробки Денис Волошин каже, почав розробляти його близько року тому. А функція штучного інтелекту, закладена в роботі, може використовуватися і в житті.

Денис Волошин, студент 5 курсу НТУ “ХПІ””

Где это может быть использовано? Ну, например, экскаватор должен разровнять платформу. Ну, например, песчаный карьер. Там песок, его надо разровнятть. Человек для этого не нужен. Робот может задетектировать все, что выше его уровня, и сравнять его с землей.

II та III місця посіли роботи студентів ХПІ. Переможцям олімпіади було вручено грошові винагороди.Як кажуть у політехнічному університеті, це певна компенсація за виготовлення роботів, які є недешевими іграшками.

Едуард Сімсон, д.т.н., професор НТУ«ХПІ»

Казалось бы, игрушечные вещи, связанные с анализом траектории. То есть это умная железяка, которая понимает, где она находится и себя немного корректирует. Эти вещи в течнение года будут воплощены в появление нового поколения харьковской сельхозтехники прицепной, которая имеет смарт мозг.

Втім, аби отримати призові місця, треба було показати найкращі результати не лише в експериментальному, а й в практичному та теоретичному турах, – розповіли організатори.

Інна Хавіна, професор НТУ “ХПІ”

Теоретические вопросы разделили на 2 части. Первая- электротехника- роботы без этого никуда. Второе – искусственный интеллект. в облегченной форме. Но это вопрос по искусственному интеллекту. Третий вопрос – просто на логику.

Наступним етапом для студентів, кажуть організатори олімпіади, швидше за все? може стати участь у змаганні, де поставлять завдання оснастити певною функцією якийсь причепний пристрій- сівалку, борону чи то культиватор. А вже наприкінці травня харківські інтелектуали- технарі поїдуть до Одеси  на “Робо-рейс”- перегони роботів за Формулою-1.

 

Світлана Маренич