Широкий загал українства запрошують до визначення гуманітарних пріоритетів країни

Неприпустимо ділити гуманітарний простір країни на схід та захід,  – заявила  віце-прем’єр Раїса Богатирьова під час засідання, де владники  разом із громадськими діячами та науковцями вирішували якою має бути концепція  гуманітарного розвитку країни до 2020 р.

Українці різні щодо політичних та культурних вподобань , ставлення до інтеграційних процесів тощо, – сказала Богатирьова. Натомість, саме це і є ознакою сучасної та демократичної країни. Учасники засідання солідарні-за останні два десятиріччя владники розвитком гуманітарної сфери не переймались.

Раїса Богатирьова віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань
девальвація національних цінностей в освіті , науці призвела до того, що ми сьогодні констатуємо споживацький спосіб життя , тотальну комерціалізацію усих сфер суспільного життя , відчуження індивіду від держави . і це, в свою чергу,  обумовлює спорадичність політичних процесів , затяжні кризові явища в економіці, недієвість соціального захисту

Науковці з національної академії наук  визначились з гуманітарними пріоритетами України. Серед них-  культурна, освітня галузі , здоров’є нації , а ще – розвиток державної мови,   гідне функціонування мов національних меншин. На часі ,  з’ясування- чи відповідають ці пріоритети очікуванням суспільства . Тоді прийдешнім владникам не кортітиме переписати концепцію , керуючись власними політичними амбіціями.
Ганна Герман , радник Президента України
бо ми ніколи не будемо знати-куди ми йдемо , якщо ми не будемо знати – хто ми – якою мовою ми розпмвляємо, які цінності духовні сповідуємо , чи маємо ми спільні цінності , чи кожен регіон має окремі. пройшо 20 років незалежності-чого ми тільки зараз вирішуємо ці питання, бо змінювалась влада і кожен президент формував свій – національний бренд, я б сказала – візерунок України

Тож, сьогодняшній круглий стіл,  його учасники назвали початком широкого національного обговоренння.