Щоби повністю усунути наслідки стихійного лиха, бригадам “Харківобленерго” потрібно ще 2 доби

Стихійне лихо – саме так називають обласні чиновники та енергетики негоду, що панувала на Харківщині в ніч проти 2-го грудня.

Внаслідок снігопаду, налипання мокрого снігу та поривчастого вітру знеструмленими лишились більше 4-х тис. населених пунктів у 9-х районах області,  було повалено понад 2 тис. дерев, обірвались близько 3-х тис. повітряних ліній електромереж. Для ліквідації аварій було задіяно близько двохсот бригад “Харківобленерго”. Вони працювали цілодобово, та повністю усунути наслідки негоди не вдалось і досі.

Євген Шахненко, заст. голови ХОДА

На 12.00 сегодняшнего числа остается полностью обесточенных 16 населенных пунктов. Это в Змиевском районе – 10, в Харьковском районе -2, Нововодолажском – 2, в Волчанском -2. И частично, там где 1-2 улицы, мы не можем сказать процент по каждому селу, порядка 40-41 населенных пунктов. Ежечасно меняется ситуация, у нас составлены четкие графики

За словами представників “Харківобленерго”,  швидкому усуненню наслідків стихії заважали складні погодні умови та заноси на дорогах, особливо за містом, а також масово завалені дерева. Так, зокрема, у Вовчанському районі через заноси на дорогах у цей період не було змоги доставити техніку до населених пунктів. Загалом, щоб завершити усі ремонтні роботи службам потрібно ще 2 доби. Погодні умови, які спричинили такі наслідки, можна було кваліфікувати як стихійне лихо – адже за протягом 2-го і 3-го грудня на Харківщині випало 190% декадної норми опадів.

Володимир Яворський, голова правління АК “Харківобленерго”

Я общался с директорами со всей Украины областных предприятий. Одновременно, чтоб за один раз лягло порядка 447 опор – такого на своей памяти не может вспомнить никто. Наверное, потому она и стихия

Кристина Загребельна