Щоб не стати жертвою вуличного грабіжника – поради поліції та фахівців із самооборони

Темні, безлюдні вулиці та погано освітлені під’їзди – улюблені місця “роботи” вуличних грабіжників, відтак – особлива небезпека для перехожих.  Жертвам таких злочиннів правоохоронці радять не зволікати зі зверненням до поліції,  адже вони найчастіше розкриваються “гарячим слідом”.  Своєю чергою, фахівці із самооборони розповідають, як дати грабіжнику відсіч.

index

Кожен чув про пограбування на вулиці чи навіть був свідком подібних злочинів. Стати жертвою грабіжників може будь-хто. Такий прикрий випадок стався з харків’янкою Іриною, коли вона йшла до супермаркету посеред дня.

Ірина Скорбач, потерпіла

На меня напал мужчина сзади, ну он обнял меня сначала, говорит – Ты меня узнала? Я не поняла, начала оборачиваться к нему и он сразу же нащупал крестик с цепочкой.

Грабіжник, зірвавши прикрасу, утік, а Ірина почала кликати на допомогу. На щастя, небайдужий перехожий запам’ятав злочинця та номер автівки, якою той поїхав. За номером поліція швидко знайшла та заарештувала грабіжника .

Олександр Скорбач, чоловік потерпілої

Ну во-первых хочется сказать “спасибо” Иноземцеву Александру, который не оставил такое ограбление мимо себя, благодаря ему и пойман этот преступник.

Як виявилось, у грабіжника був співучасник-водій, який допомагав звидко зникнути після скоєння злочину. До того ж, в їхній автівці знайшли холодну зброю. Тому і потерпілі, і поліція вважають, що ця банда неодноразово грабувала перехожих

Олександр Скорбач, чоловік потерпілої

В машине человек ждал как бы они вдвоем орудовали на районе, он срывал и скрывались на этой машине.

Цього разу вкрадені речі повернули і фізично ніхто не постраждав. Але, зазвичай, жертви пограбувань важко оговтуються від шоку. У поліції застерігають: оминайте темні подвір’я та вулиці. Якщо конче необхідно пройти небезпечною дорогою, спочатку зателефонуйте родичам чи друзям, аби вас зустріли. Не варто також виставляти на показ дорогі прикраси чи гаджети.

Курбанова Каріна, інспектор управління патрульної поліції

З січня цього року трапилося більше 600 випадків грабежів.  Грабежі були різного характеру, тобто зривали цепочки, прикраси, сумочки.

За півроку поліція Харкова розкрила близько ста справ із пограбуванням. Правоохоронці наголошують, результат пошуку грабіжників залежить і від самих постраждалих – зокрема, необхідноа якомога швидше повідомити про злочин.

Курбанова Каріна, інспектор управління патрульної поліції

Насправді наскільки швидко люди повідомляють про те, що стався грабіж, настільки більший відсоток того, що вдасться впіймати людину, яка причетна до одного випадку, так як через те, що деякі громадяни не звертаються до поліції, а приходять повідмоляють наступного дня про грабіж , вже набагато важче затримати правопорушника.

Не слід забувати і про самооборону. Особливо це стосується жінок, адже вони найчастіше стають жертвами пограбувань на вулиці. Інструктори з безпеки радять жінкам скористатися усіма можливістями , аби хоча б тимчасово знешкодити нападника і втекти або покликати на допомогу. Збити грабіжника з пантелику допоможуть прийоми націлені на очі, кадик, пах та ноги або ефективний удар у сонячне сплетіння. Додатковим засобом самооборони можуть стати газові або перцеві балончики. Звісно, найкращим буде взагалі не наражати себе на небезпечну ситуацію, ніж ліквідовувати її наслідки.

Марк Новаков