Секрети доброго врожаю від фермерів Красноградщини

Збір врожаю добігає кінця. Харківщина наближається до позначки два мільйони тонн. Серед лідерів у жнивах поки Красноградщина, зазначили обласні владники. Секрети технологій та доброго результату від Красноградських агрономів.

 

Не нагодуеш землю не отримаєш врожаю. Саме таких принципів дотримуються агрономи Красноградського  району. Для кращого результату, пояснюють аграрії, землю потрібно обробляти добривами, в основному органічними, бо саме вони сприяють якості та кількості врожаю.

Федір Пономаренко, головний агроном товариства СТОВ “Мрія”

В цьому році ми практично за 10 робочих діб зібрали більше восьми тисяч тонн зерна. Врожайність скалала в середньому ранніх зернових 77,2 десятих центнера з гектару, в тому числі озимої пшениці 80,3 десятих, ячменю 61,2 десятих.

Минулоріч, через погану погоду, врожаю було зібрано у два рази менше, каже Миколай Муригін, голова Красноградської районної адміністрації. Цього року без хліба не залишимося, переконує Миколай Олексійович. Жнива в районі закінчуються і цьогорічного врожаю повністю вистачає, щоб зробити всі необхідні заготівлі.

Миколай Муригін, голова Красноградської РДА

Хозяйство всех районов получили задачу по три тысячи тонн сдать, тот план, который нам довели. Мы расписали его по хозяйствам в зависимости от урожайности. Задача губернатора выполнена.

Дух негласного змагання між районами області спонукав аграріїв зібрати якомога більше врожаю. Є і лідери змагання, але робити остаточні підрахунки владники поки що не наважуються, бо жнива ще не завершені.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Сегодня если я скажу, что это хозяйство лучшее, а завтра будет какое то другое, то будет обидно, кому то из руководителей хозяйств комбайнеров и так далее. почему мы приехали в этот район, потому что он пока на первом месте.

Завдяки новій техніці працювати комбайнерам набагато легше. У таких машинах є кондиціонери, музика та все необхідне для комфортної праці. Нині комбайнери відпочивають, а посів озимих культур планують на другу половину вересня.

Єлизавета Дергачова