Розвиток підприємництва є основою економічного зростання України

Розбудові малого та середнього бізнесу – посилену увагу: розвиток підприємництва є основою економічного зростання України. Про це сьогодні говорили учасники IV Міжнародного економічного форуму “Інновації, інвестиції – харківські ініціативи”. Як наголошують учасники форуму, сьогодні понад 80% валового національного продукту формують лише 300 великих компаній. А їхні можливості не безмежні.

 

Нові робочі місця в малому та середньому бізнесі – гарантія соціальної та економічної стабільності на найближчі роки. А в Україні малий та середній бізнес дає лише 15% ВВП. Тоді як у європейських країнах – від 40 до 60. Економічно успішні держави не акцентують увагу на великі компанії, на цьому наголосили представники Ради Федерації роботодавців України. На думку голови ради, Дмитра Фірташа, необхідно створити спеціальний фонд для розвитку малого бізнесу в кожній області. Його примірник вже функціонує в Чернівцях.

Дмитро Фірташ, голова Ради Федерації роботодавців України

Это не государственные деньги. Мы собрали бизнесменов, они положили – кто сколько смог денег. И он заработал – этот фонд. 70 проектов стоит в работе фонда. Мы не могли представить, что так может быть. Есть люди, есть желание работать.

Як повідомив Дмитро Фірташ, двоє харківських підприємців вже пристали на пропозицію брати участь у цьому фонді. Маючи досвід Чернівців, подібний фонд цілком реально створити за два місяці. Ще одна передумова для успішного інвестування в харківський регіон, на думку керівників області – наявність потужних закордонних інвесторів, які у свою чергу – приваблюють інших власників капіталу.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Компания “Шелл”, которая в этом месяц приступила к началу строительства новой скважины газовой, она со временем привлечет сюда большое количество компаний, которые, имея большое количество заказов от нее, будут создавать новые рабочие места.

Як зауважив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, аксіома для влади – не заважати, а робити щоб усі, хто хоче, міг без перешкод реалізувати бізнесові ідеї. А ще – сприяти міжрегіональній кооперації і не лише всередині держави.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Мы сегодня живем в сложных условиях, когда надо кооперироваться дорогостоящей техникой, кадрами и технологиями и кооперироваться инвестициями. Мы можем решать многие задачи сообща.

Під час економічного форуму було підписано угоди про співпрацю обладміністрації та міськради з Державною агенцією з інвестицій та управління національними проектами України. Ще до підписання угоди з обладміністрацією очільники державної агенції відзначили активну співпрацю із Харківщиною.

Владислав Каськів, голова Державної агенції з інвестицій та управління національними проектами України

Сьогодні ми підпишемо з Михайлом Марковичем, який є великим ентузіастом, не лише чиновником – угоду, яка передбачає реалізацію 9 із 16 національних проектів на території Харківської області. По суті це означає, що Харківщина є лідером по реалізації національних проектів.

Зокрема, уже цього року у 26 школах Харкова почне втілюватися національний проект “Відкритий світ”, каже Владислав Каськів. Кожен учень матиме персональний комп’ютер, з’єднаний з цифровою базою мультимедійних уроків. А це – принципово нові можливості для навчання.

 

Світлана Маренич