Реконструкція органної зали добігає кінця (відео)

В обласній філармонії триває реконструкція. Органну залу, кажуть у філармонії можуть устигнути добудувати до Нового року. А тільки-но будівельники її здадуть, можна буде приступати до монтажу нового органу.

 

Світлана Маренич, ОТБ Новини

Зараз в органній залі філармонії кипить праця. Ведуться водночас зовнішні оздоблювальні роботи та монтаж металевої основи під акустичні конструкції.

Наразі всередині органної зали робітники зварюють частини металевих конструкцій, у кімнаті поряд є зразки оздоблення стін. Будівельники зі стажем певні, що воно унікальне. Виготовлене за суворими нормами, які запропонував німецький акустик.

Юрій Янко, директор-головний диригент Харківської обласної філармонії

Вы видели, что и стены делаются специально под аккустику. Внизу и вверху поднят потолок зала по требованию аккустика. Так что, я думаю, в отличие от многих советских залов, в нашем зале будет хорошая аккустика.

Гроші, що надаються на будівництво, в основному направляються на органну залу. Вже частково оздоблені стіни ззовні.

Василь Савченко, начальник дільниці тресту “Житлобуд-1”

Если профинансируется 2-й транш – в чем заключается задача – в закупке оборудования, чтоб запустить тепло. Потом надо купить вентиляторы, калориферы.

Новий орган можуть привезти до Харкова уже в листопаді-грудні. А монтувати його почнуть, тільки-но будівельники здадуть в експлуатацію залу, каже Юрій Янко. Щодо старого органу, то його, за словами чиновників, демонтують та продадуть.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Цена, по оценкам специалистов, может доходить до 300 тысяч евро. За сколько сможем его реализовать – зависит от возможностей и состояния инструмента. Тут же еще нужно понимать, что разборка, транспортировка, сборка – это все то, что не улучшает состояние этого музыкального инструмента.

Купити орган, що зараз знаходиться в Свято-Успенському соборі Харкова, забажали два українських міста. А гроші, які будуть виручені від його продажу, спрямують на відновлення філармонії.

 

Світлана Маренич