Реформування тарифів ЖКГ (відео)

Навіщо платити більше. Про обгрунтованість збільшення розміру квартплати розповіли в мерії.

 

Чому квартплата зростає, комунальники розповіли журналістам. Мовляв, ті мають необхідність такого кроку донести до широкого загалу. Основна причина більшої цифри в квитанціях, що їх отримуватимуть городяни з нового року, зростання “мінімалки”. Коли ухвалювали чинний тариф на утримання житла, вона була у півтора рази менше. Тож, тепер доводиться доплачувати комунальникам з міського бюджету. Наразі, зайвого за роботу не візьмем – запевняють у Житлокомсервісі. Якщо послуга, що входить до квартплати надана неякісно чи то взагалі відсутня, гроші обіцяють повернути.

Олександр Яковлєв, директор КП «Жилкомсервіс»

Но эти же деньги не являются деньгами Жилкомсервиса. Они являются деньгами жителей, которые переданы нам в управление для того, чтобы мы смогли за счет этих денег, обеспечить предоставление определенного перечня услуг. И этот перечень услуг либо предоставляется либо нет, и если нет, то мы обязаны, и мы делаем перерасчет.

Загалом, до складу квартплати урядовою постановою дозволено включати двадцять шість комунальних послуг. У Харкові їх чисельність скоротили до одинадцяти.

Наталія Замніус, начальник міського управління тарифної політики

Вот за эти 2 года по большому счету, городская власть уже датировала эти тарифы на содержание домов. Поэтому, те затраты, которые мы сейчас делаем не на улучшение, а на содержание, на полноценную услугу.

Контроль за якістю – передусім. В Житлокомсервісі розповіли, разом із городянами готові слідкувати за кількістю та якістю послуг, що їх надають комунальники. В Харкові, поки в тестовому режимі, працює відповідна автоматизована система.

Олександр Яковлєв, директор КП «Жилкомсервіс»

На сегодняшний день нами уже апробировано, в двух районах Харькова, не в тестовом, а в рабочем режиме, программное обеспечение, которое позволяет учитывать работы. Отслеживать исполнение, или не исполнение этих работ в соответствии с графиками, утвержденными по каждому жилому дому.

Єлизавета Дергачова

httpv://youtu.be/cJ9SnBb6QlA