Реформи в медичній галузі потребують спеціалістів, для яких лікувати та доглядати – це покликання

Реформи в медичній галузі потребують спеціалістів, для яких лікувати та доглядати – це покликання. Водночас які  саме послуги повинен надавати лікар, має бути чітко прописано в протоколі, наголошують фахівці. Таким чином можна досягти кращих результатів. Про аспекти реформування будинків дитини, а також про необхідність дотримання прав маленьких пацієнтів напередодні дня медпрацівника нашим журналістам розповіли в обласному Спеціалізованму будинку дитини номер один.

 

Ірина, мати маленької Вікторії, якій виповнився один рік і сім місяців, розповіла, що в Будинку дитини № 1 вона з донькою на реабілітації уже вдруге. Зі слів молодої мами, лікарі в містечку, де вона мешкає, помітили в доньки неврологічну ваду. Про інші патології, лікувати які також треба було відразу, дізналися пізніше. Мовляв, діагноз був під питанням, треба було пройти дослідження ще і в генетиків. Однак у дечому час було втрачено. Про те, що можна прйти курсти реабілітації в будинку дитини, дізналася не від медиків, а з інтернету та від мам, каже Ірина.

Ірина Пархоменко, мама Вікторії

Пока мы все анализы обошли, это много времени, очень затратно. Много времени потеряли на все. Если б нас направили изначально, например, в 5-ю неврологию, в больницу. Нас туда ни разу не направляли. Нам год и семь – ни разу не было туда направления. Вот сейчас мы узнали, как туда попасть.

У Будинку дитини вірять в реформу медичної галузі і чекають її проведення. Очікують, зокрема, що діти будуть охоплені своєчасною педіатричною допомогою, і що медзаклади працюватимуть злагоджено, буде колегіальність між лікарями різних установ, говорить заступник головного лікаря. І коли до лікаря прийдуть батьки із особливою дитиною, щоб він чітко знав маршрут пацієнта: куди його направити на обстеження, лікування та реабілітацію.

Валентина Дрокіна, заступник головного лікаря ХОС Будинку дитини №1

Если мать и семья не активны, они могут вообще не получить помощь никакую. Поэтому хотелось бы, что б помощь таким детям зависела не только от активности семьи, но в первую очередь от организации системы здравоохранения.

Залишаючи без змін систему охорони здоров’я, не реформуючи країну та не викорінюючи корупцію, дорослі, і батьки, і лікарі, забирають майбутнє у маленьких пацієнтів, певен головний лікар Будинку дитини. На його переконання, медгалузі необхідні чіткі правила гри, стандарти і більш досконала модель фінансування. Мовляв, гроші, які надаються, витрачаються неефективно. І навіть коли їх дадуть більше – нічого не зміниться, якщо зберегти застарілі методи управління чиновниками галуззю охорони здоров’я. Мовляв, гроші мають іти за пацієнтом і за тим лікарем, якого обере хворий.

Роман Марабян, головний лікар ХОСБД №1

Мы финансируем услуги, пациента, а не мы размазываем эти 60 миллиардов по лечебным учреждениям и по медикам. Причем уравниловка тотальная. К одному врачу – бешеная запись, а другой на планшете играет, неизвестно чем занимается. И тот получил 3200, и тот получил 3200.

Ірина Пархоменко, мама Вікторії

Мы лежали трижды в реанимации, трижды нам спасали жизнь. Поэтому все врачи – сказать, что плохо,нет. Просто хочется сделать акцент, чтоб были внимательней к особым деткам, чтоб помогли, как мамы, подтолкнули, куда обратиться, чтоб не теряли столько времени.

У перший рік реформи – 2018 року, йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я, фінансування галузі зросте на 10 мільярдів гривень. У 2019-му – орієнтовно на понад 8 мільрдів гривень. А 2020-го – ще на понад 7 мільярдів гривень. Цифри можуть варіюватися в залежності від темпу реформи, наголошують у міністерстві. Згадані 10 мільярдів наступного року передусім підуть на реформу первинки. Однак, доходи лікарів та лікарень наразі напряму залежать від подальшої долі медичної реформи в парламенті. Якщо закони щодо медичної реформи не проголосують, неможливо буде реалізувати рішення Уряду щодо надання грошей.

Світлана Маренич