Публічний доступ до інформації – пояснення фахівців (відео)

Інформація стала доступнішою. Проте не вся. Майже три місяці тому набув чинності закон про доступ до публічної інформації. Сьогодні на семінарі держслужбовцям пояснювали, на які інформаційні запити вони мають відповідати, а яка інформація – табу для сторонніх очей.

 

Яка інформація доступна для всіх, а які дані в жодному разі не можна розголошувати.Тонкощі закону про доступ для публічної інформації розтлумачували юристам та держслужбовцям, які за фахом мають відповідати на інформаційні запити. Юрист медичного університету Олена Омельчук розповідає,  хоча новий закон чинний вже майже три місяці, залашаються незрозумілими деякі моменти. Зокрема, яку саме інформацію може надавати та чи інша установа. До того ж відповідати на всі запити у встановлений законом термін у п’ять днів юристи ВИШу не встигають.

Олена Омельчук, начальник юридичного відділу Харківського національного медичного університету

Нехватка людей, нехватка тоже аппаратуры. Так же очень большой обьем запрашиваемой информации. В законе информация не разделяется. Написано – использование бюджетных денег. А это даже для нашей организации очень-очень большой объём.

Юрист має знати закони до дрібничок, переконана Тая Гавриленко. Тож на семінарі вона прагне дізнатись про ті статті закону, які можуть викликати суперечки.

Тая Гавриленко, юрист Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві

Конечно, есть такие вопросы, которые знаешь, но есть нюансы, тонкости, где есть двоякое толкование. Хотелось бы конкретизации по каждому закону, по каждой статье. Особенно если это новый закон, или новая редакция или внесены изменения и так далее.

Прийняття закону про публічну інформацію – прогресивне явище для правового життя України – вважає один з організаторів семінару Олександр Дроздов. Наразі держслужбовці мають розуміти яку інформацію можна відкривати для доступу, а яка є секретною. Проте ознайомитись із законом Олександр радить не лише тим, кому це потрібно для роботи. Адже необхідність звернутись за інформацією до державних службовців може виникнути у кожного. Тож варто знати свої права.

Олександр Дроздов, генеральний директор корпорації “Юристи України”

Обращаются за публичной информацией в органы прокуратуры, пенсионный фонд, налоговую, органы местного самоуправления. Любая сфера жизнедеятельности каждого в нашем государстве сопряжена, как правило, с деятельностью госструктуры.

За словами Олександра Дроздова, згідно з законом про доступ до публічної інформації посадовців, які відмовляються дати відповідь на інформаційний запит, можна притягнути до адміністративної відповідальності. Тож зараз юристи намагаються прийти до спільної думки щодо випадків, коли це дійсно потрібно.

Анастасія Горєлкіна