Профспілки та Держгірпромнагляд підписали угоду про співпрацю (відео)

Кількість смертельних випадків на Харківських підприємствах зменшилась на п’яту частину. Ці дані за перше півріччя поточного року порівняно із таким же періодом минулого. Сьогодні Харківське управління гірничого нагляду підписало угоду про співробітництво із об’єднанням профспілок. Вони хочуть об’єднати зусилля, щоб краще контролювати безпечність роботи Харківських підприємств.

 

Машинобудування та агропромисловий комплекс – найнебезпечніші галузі виробництва на Харківщині. За перше півріччя цього року там сталося шістдесят нещасних випадків. Взагалі на підприємствах регіону – понад ста тридцяти. З них – дев’ять смертельних. Найрезонанснішим випадком представники Харківського управління Держгірпронагляду вважають загибель двох будівельників в аеропорту. Чоловіки вилетіли із будівельної люльки, яка була на висоті шести метрів. Наразі всі матеріали справи передали до обласної прокуратури. Не менш трагічні випадки сталися в Краснограді. Там двічі вибухнув газ. Четверо людей постраждали. Троє з них – загибли.

Ігор Падалко, перший заступник начальника Харківського теруправління Держгірпромнагляду

Теруправлінням були проведені перевірки, а за їх підсумками провели нараду, на якій прийнято рішення про підготовку подання про відповідні займані посади відповідальних осіб “Харківміськгазу”. Адміністрацією підприємства виконано рішення ради. Ці особи були звільнені з посад.

Також представники держгірпромнагляду занепокоєні станом харківських ліфтів. Понад половини з них відслужили свій строк. Більше чверті століття. У першому півріччі цього року вже призупинено роботу ста шістдесяти семи ліфтів. Майже всі з них не мають диспетчерського зв’язку. За словами представників Держнагляду та профспілок, є дві найголовніші проблеми охорони праці на виробництві Харківщини – роботодавці не завжди слідкують за охороною праці на своєму підприємстві чи не мають грошей на це. Інша – робітники самі не притримуються правил безпеки. Підписання угоди між профспілками та Держнаглядом підсилить контроль охорони праці на підприємствах, вважають дві сторони.

Сергій Тесленко, голова об’єднання профспілок Харківської області

Сейчас конкретно сказать, мы пришли на какое-то предприятие, а там стоит оборудование, которое не оборудовано какими-то предохранительными вещами. Немедленно остановить этот участок работы, эту линию или какой-то станок. И ставим задачу до какого числа руководитель должен устранить нарушения.

Наступного разу на підписання такої угоди запросять також і роботодавців. Це, на думку Сергія Тесленка, посилить їхню відповідальність за своїх робітників.

 

Юлія Ляхова