Представники ОТГ зі всієї Харківщини з’їхались на семінар про надання соцпослуг

Про особливості надання соцпослуг в об’єднаних територіальних громадах йшлось на семнарі, на який зїхались представники ОТГ зі всієї Харківщини. Людям розповідали про важливість створення підрозділів соціального захисту населення. Подробиці розкаже Ірина Клименко.

децентралізація

Надання соціальних послуг. У Харкові відбувся семінар для представників об’єднанних територіальних громад. Людям пояснювали різницю між соціальною роботою і соціальною послугою. Йшлось також про важливість створення підрозділів соціального захисту населення.

Юрій Шпарага, директор обл. департаменту соцзахисту 

Якщо раніше все було централізовано, то всі функції перейдуть до ОТГ, громада повинна визначати, кому надавати допомогу, сьогодні законодавство в частині пільг, соціальних виплат направлено на те, щоб громада вирішувала потребує допомогу ця сімя чи ні, не можна з Києва сьогодні бачити, що потрібно певній громаді,який соцільний захист забезпечити громадянам.

Діана Баринова, директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

На сьогодні важливо зробити так,щоб була гарна комукнікація на рвіні області між усіма учасниками цього процесу, щоб вони створили у себе відповідіні підрозділи, щоб ці послуги надавались на високому рівні.

До кінця року проведуть ще 2 семінари на соціальну тематику. Нині на Харківщині вже створено дванадцять територіальних громад. І хоча Харківська область в українському рейтингу не у лідерах по кількості створення ОТГ, то одна із перших за якістю, запевняє директор регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова.

Діана Баринова, директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування

Ми займаємо перші позиції в рейтингу щодо створення щодо спроможних громад, бо кількість населення наших громад набагато більше 5-ти тис., 60% мають чисельність населення більше 10 тис осіб, а це – основний фактор спроможності. На сьогодншінй день об’єднання пішло динамічно, навіть, є ті громади, які ініціювали обєдання і знаходяться в активній фазі, тобто будуть ще громади.

Олена Підколзіна представляє Зачепилівську об’єднану громаду, де перші вибори відбулись 29-го жовтня. Жінка зізнається, сумніви щодо об’єднання були великі та поїздка до Хмельниччини усе змінила. Там зачепилівці побачили перші результати створення ОТГ- відремонтовані фабрики, школи та нову техніку для ремонту доріг. Тож у створенні об’єднанної територіальної громади Олена вбачає лише плюси.

Олена Подколзіна, 1-й заст. Зачепилівського селищного голови

З 1 січня 2018 будуть більше надходжень до бюджету територіальної громади. Переваги, навіть, в тому, що ми виходимо на прямі взаємовідносини із державним бюджетом і будемо отримувати на розвиток інфарстуктури близько 2 млн і переваги в тому, що самі люди хочуть кращого життя і на те вони об’єдналися, що хочуть покращити власне життя і громади.

Новоствореним громадам допомагає Харківський центр розвитку місцевого саморвядування, проводячі різноманітні семінари та тренінги. Нещодавно були ворк-шопи щодо підготовки перших виборів. Далі у планах, семінари зі створення стратегії інвестиційного потенціалу.

Ірина Клименко