Православ'я у школах

oblrada.kharkov.ua

Православна культура Слобожанщини. Уроки православ’я та духовності впроваджуються у школах Харківщини з нового навчального року. Викладати факультативний предмет будуть для дітей п’ятих та шостих класів. Такого рішення дійшли владники. Сьогодні вчителі отримали відповідні сертифікати.

 

Аби навчати дітей православної культури, всі вчителі проходять обов’язкову підготовку у три дні із врученням сертифікату, який дозволятиме викладати новий предмет.Тетяна Парункова вчитель із стажем у двадцять вісім років, розповідає, на православ’ї знається добре та залюбки навчатиме малечу усьому що знає.

Тетяна Парункова, вчитель школи № 11, Фрунзенський район

Я считаю, что это единственное, что спасет поколение, спасет Украину, обязательно. Дети действительно далеки от того богатства духовного культурного, которым обладает наш родной край.

Розвиток духовності та знання рідної культури одне з основних завданнь освіти, певен отець Валентин, тому введення нового предмету у шкільну программу вважає за потрібне.

отець Валентин

По этому вместе и духовность и церковь и государство и все мы вместе, сумеем поднять духовность нашего народа, а особенно детей. С них начинается жизнь.

Новий предмет не буде основним, а викладатиметься факультативом, поясняють владники. Тобто батьки та діти матимуть право визначитися у потребі предмету. Якщо всі згодні, батьки пишуть заяву з проханням викладати предмет.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Мы должны чтить и уважать веру человека, свободу и право выбора и не в коей мере , наверное, не навязывать и подойти к этому вопросу на столько гибко, чтобы это было воспринято обществом и воспринято конкретно детьми.

Минулоріч у дев’яти школах Харкова вже проводились занняття з православ’я. З нового навчального року цей предмет викладатимуть у всіх школах області.

Єлизавета Дергачова