Правоохоронці затримали 4-х людей, які побили поліцейських під час акції проти гомофобії в Харкові (відео)

Правоохоронці затримали 4-х людей, які вчора зірвали першу публічну акцію в Харкові на підтримку ЛГБТ-спільноти. В поліції повідомили про відкриття кримінального провадження, натомість ініціатори акції певні, що покарання має бути більш суворішим. Те, як перфоманс громадських активістів біля Палацу одруження в Харкові перетворився на бійку, бачила Діана Корсун.

акция

Акція-перформанс проти гомофобії, біфобії та трансфобії мала відбутися перед Палацом одруження по вулиці Сумській в Міжнародний день боротьби з гомофобією.

Іванна Скиба-Якубова – громадський активіст

Ми от з друзями – більшість одружені в гетеросексуальних шлюбах. Але ми пришли, тому що люди або підтримують один одного або вимирають. І ми намагаємося будувати суспільство, в якому є цінність життя кожної людини.

Ще до початку акції біля Палацу одруження почали збиратися молодики у спортивному одязі. Тільки-но учасники акції вивісили різнокольоровий прапор ЛГБТи, як між молодиками та учасниками акції розпочалися суперечки, що під вигуки “Ганьба” завершились спалюванням різнокольорового прапору.

Учасники акції ЛГБТ-спільноти спробували пояснити опонентам свою позицію.

Ви нам не розказуйте, суспільство, яке не може відрізняє патологію від нормальності, довго не протяне.

Після чого відбулось кілька сутичок. Противники акції, на чиєму боці була чисельна перевага, застосовували сльозогінний газ, переслідували учасників акції.

Свої дії пояснюють неприйняттям одностатевих шлюбів.

Гнат

-Протест посвящен тому, чтобы не было в Украине однополых браков. -Почему?

-Потому что это ненормально, и в какой-то степени даже аморально.  Агрессия начала проявляться только после того, как вывесили на льва гейский флаг. Как еще мужик может отреагировать на это.

Коли поліцейські садили учасників акції ЛГБТ-спільноти до автівок, молодики почали блокували рух, сталась ще одна сутичка. 4-х з числа противників акції полісмени затримали, пізнішне з’ясувалось – двоє з них вже мали судимість за крадіжку.

Затриманих допитали та відпустили, вони зобов’язані зявитися до поліції за першою вимогою слідства. Прес-служба повідомила про 2-х постраждалих правоохоронців, у них – забиття тім’яної області, обом  накладали шви. Мирна акція мала пройти під гаслами рівності всіх людей, тож її учасники не очікували подібного повороту подій.

Учасниця акції

Люди вбили себе в голову, что должно быть так, как они хотят. Те, которые против активистов, и мы не можем видеть что-то другое, мы, я имею ввиду народ Украины. Мы не можем принимать тех людей, которые отличаются. Почему мы не можем избивать блондинок, потому что они блондинки.

За фактом події в поліції відкрили кримінальну справу за статтею, що передбачає покарання за погрози чи насильство щодо правоохоронців. Максимальна санкція статті – 5 років неволі. Натомість, організатори акції-перфомансу мають намір подати заяву до поліції з приводу порушення кримінальної справи за іншою статею – порушення рівноправності, що передбачає більш жорстке покарання – до 8-ми років позбавлення волі.

Діана Корсун

\