Позбавлення волі – не втрата громадянських прав. Як голосують на спецдільницях

Позбавлення волі – не втрата громадянських прав. Як відзначають керівники дільничних виборчих комісій на спеціальних дільницях у Качанівській та Диканівській виправних колоніях, зранку голосування проходить без порушень. А засуджені виявляють активність, бо усвідомлюють відповідальність за вибір нового складу Верховної Ради.

 

У списку виборців на дільниці в Качанівській виправній колонії – понад 950 чоловік. На дільниці камер немає. На волевиявлення жінки – засуджені прийшли, як на свято, деякі навіть із макіяжем, у гарному настрої, каже заступник голови дільничної виборчої комісії Світлана Попова.

Світлана Попова, заступник голови дільничної виборчої комісії

15 из них у нас голосуют по месту пребывания. 2 человека – в больнице, за территорией колонии. И 13 человек, которые находятся на территории колонии. Это будет выезная скрынька, с которой поедут 3 наших представителя, плюс представитель правоохранительных органов.

Спілкуватися на камеру засуджені жінки бажання не виявили. У дільничній комісії кажуть, що вони мали змогу скласти власну думку про кандидатів до Верховної ради із наданої інформації на спеціальних стендах. А чоловіки, які відбувають покарання у Диканівській виправній колонії кажуть, що не тільки читали офіційну інформацію про кандидатів, а й намагалися частіше дивитися теленовини. Інформація з місцевих телеканалів, каже засуджений з Полтавщини Сергій Трунов, допомогла зорієнтуватися, хто є хто із бажаючих посісти омріяне крісло у Парламенті.

Сергій Трунов, засуджений

Я не місцевий, тут кандидати Харківського регіону. Для мене це трохи невідомо, але для себе я зробив вивод, який краще для мене вибір – то я й зробив.

А засуджений Роман Ковалевський, який сидить у тюрмі за злочин, скоєний у Росії, щоб бути ближче до рідних та реалізувати право голосу, звернувся до Генпрокуратур обох країн. І його привезли до України кілька місяців тому. У Росії засуджені не голосують, це право є лише у тих, хто під слідством.

Роман Ковалевський, засуджений

У меня здесь семья, родственники все. Конечно, я хочу проголосовать, там я не мог этого сделать. Здесь я могу, спасибо администрации. Здесь – как полноценный человек я чувствую себя.

Спостерігачі, які знаходяться на дільниці в колонії, кажуть: жодного порушення, яке могло б вплинути на результат голосування, не виявили. Проте пильнуватимуть аж до завершення підрахунку голосів.

Василь Бондаренко, спостерігач

Устать, конечно, могут все, но мы люди опытные, это не первые выборы, в которых мы участвуем. К тому же выборы проходят не так часто. К этому моменту бдительность можно и потренировать.

На відміну від деяких громадян, які не відбувають покарання, та лінуються голосувати чи то вважають, що їхній голос не вплине на майбутнє життя, засуджені певні: реалізувати громадянський обов’язок виборця слід обов’язково.

Сергій Трунов, засуджений

Кожен голос – це вагомий внесок, коли людина приймає участь у подальшому розвитку держави. Я радий, що є така можливість навіть тут, у місцях позбавлення волі.

Світлана Маренич