Поліція Харківщини отримала від КМЄС обновок на 98 тис.євро для підготовки детективів (фото)

Вже незабаром в Україні з’являться детективи поліції. До пілотного проекту залучили і Харківську область. Так, у Чугуєві спробували об’єднати роботу оперативників та слідчих і створити підрозділ детективів. У цьому Харківщині допомогла Консультативна місія ЄС, яка надала правоохоронцям нові комп’ютери, а також засоби для збору доказів. Більше розкаже Кристина Загребельна.

нов2

Об’єднати роботу оперативників та слідчих. Незабаром в Україні з’являться детективи поліції. Поки що це пілотний проект, який реалізовують у 8-ми областях України, зокрема – і на Харківщині. Завдяки консультативній місії Європейського Союзу, Чугуєвський відділ поліції вже отримав ось такі криміналістичні набори та обладнання для роботи в новому форматі.

Юрій Чепенко, заст. наальника управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування 

З цією валізою експект прибуває на місце події, може відзняти будь-яку слідову інформацію, від кулі наприклад, розставити сліди, в подальшому він інформацію фіксує на місці події

Окрім таких валіз для майбутніх детективів, у Чугуївському відділі з’являться майже півсотні нових комп’ютерів, а ще – цифрові фотокамери та принтери. Нові ноутбуки також отримає Тренінговий центрі поліції. Ще 25 ноутбуків, 5 стаціонарних комп’ютерів, проектори та інше IT-обладнання консультативна місія ЄС надала обл. управлінню нацполіції в Харківській області. Нова техніка має допомогти у кримінальному аналізі та зробити якіснішою обробку інформації.

 Удо Моллер, голова операційного департаменту КМЄС

Це необхідне обладнання для того, щоб українська поліція вдосконалювала свій професіоналізм згідно європейських стандартів. І, звичайно, ЄС не може оплатити усе. Це неможливо. Але у нас є спільне зобов’язання, об’єднавшись зробити неможливе можливим.

Окрім технічної підтримки, Консультативна місія надає українським поліцейським і стратегічні поради, проводить тренінги та спільні проекти. Така співпраця має підвищити рівень професіоналізма вітчизняних правоохоронців, а це, в свою чергу, має призвести до зростання рівня довіри людей до поліції – вважає очільник поліції Харківщини Анатолій Дмитрієв.

Анатолій Дмитрієв, начальник обл.управління Нацполіції 

За час співпраці з КМЄСом тільки на Харківщині було впроваджено більше 10 проектів в діяльності поліції. На жаль, можливості бюджетні не задовольняють потреби нац. поліції. тому бідь яка допомога від європейців є цінною

Загалом, для навчання поліцейських, підвищення якості слідчих дій та аналітики Консультативна місія Євросоюзу передала Харківській області обладнання на 98 тис.євро

Кристина Загребельна