Подарунок за порожню пластикову пляшку – ноу-хау харківських розробників (відео)

Сортувати побутові відходи та ще й отримувати за це подарунки – у Харкові з’явився автомат для збору пластику. Кожен охочий може покласти до нього пластик, а автомат, в свою чергу, може дати людині подарунок. Та подарунки отримують не всі, а ті, кому пощастило – автомат видає подарунки за теорією ймовірності. Харківське ноу-хау бачила Діана Корсун.

пластик

Автомат для збирання пластику нещодавно з’явився на вулиці Серповій. Ноу-хау харківсьих розробників має мотивувати містян сортувати побутові відходи.

Діана Корсун – кореспондент

Працює автомат доволі просто: до спеціального отвору треба покласти пластикову пляшку. За вклад в екологію, автомат може дати людині подарунок. Щоправда, хто стане цим щасливчиком, дізнатися не можна, кажуть розробники.

Саме можливість отримати подарунок має мотивувати людину сортувати сміття, та є родзинкою винаходу, кажуть розробники.

Валерій Світличний – представник компанії-розробника

Пока мы туда закладываем детские такие символические призы. Для того, чтобы взрослые, принося домой такие призы, отдавали их детям, и объясняли, где они их взяли. Дети будут стимулировать взрослых к сортировке мусора и уже будут с детства понимать, что правильне поводження з відходами будет вознаграждено.

Здати пластикову пляшку до автомату та одночасно випробувати свою удачу прийшов Ігор. Поки не пощастило – подарунка не отримав. Та непотрібного пластику вдома достатньо, каже хлопець, отож, ще повернеться.

Ігор – харків’янин

Куча людей, как лень сортировать мусор. Даже если раздельные баки стоят, все равно все в один выбрасывают. А так хоть какое-то поощрение, вероятность. Уже интересней становится, поэтому хорошая идея.

Ідея ще не запатентована. Отож, займатися збором пластику з автоматів розробникам доводиться самостійно. Коли автоматів стане більше, залучатимуть до збору підприємства з переробки відходів.

Валерій Світличний – представник компанії-розробника

Мы сделали его совершенно другого внешнего вида, для того, чтобы он отличался от тех сеток, которые сегодня применяются для сбора пластика. Во-вторых, плоскость этого автомата имеет достаточный размер для того, чтобы информировать население и о поводженні з відходами, и о каких-то социальных проектах.

Поки такий автомат в Харкові єдиний, та розробники мріють встановити подібні по всій країні.

Діана Корсун