Пішов з життя Почесний харків’янин, Герой Радянського Союзу Федір Пуртов

Сьогодні, 16-го вересня, на 97-му році життя помер Почесний громадянин Харкова, Герой Радянського Союзу Федір Пуртов.

пуртов

Федір Петрович був справжнім патріотом своєї країни і свого міста. Його вірність честі і присязі є прикладом для сучасного покоління захисників Батьківщини. Свій багатий досвід і знання Федір Пуртов багато років передавав молодим поколінням, виховуючи нових героїв. Маючи високий авторитет, він брав найактивнішу участь у житті територіальної громади міста.

В останні роки Федір Пуртов був одним із двох Героїв Радянського Союзу, які проживали в Харкові. І в наших серцях він назавжди залишиться героєм, світлою людиною, символом справжнього патріотизму і мужності», – говориться у співчутті, – йдеться у тексті співчуття мера Харкова Геннадія Кернеса на сайті мерії.

Довідково:

Федір Петрович Пуртов народився 12 березня 1920 року в селі Бачкун Ярківського району Тюменської області. Більшу частину життя присвятив військовій службі, яку почав у 1938 році курсантом 1-го Московського артилерійського училища, а завершив у 1974 році.

Командир дивізіону 786-го легкого артилерійського полку капітан Федір Пуртов відзначився при форсуванні річки Вісла. 12 серпня 1944 року він переправив батареї через водний рубіж, успішно знищивши ворожі вогневі позиції. 3-6 серпня дивізіон відбив вісім контратак ворога, знищив шість зенітних установок, артилерійські та мінометні батареї. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно Федору Пуртову 21 лютого 1945 року.

Брав участь у боях на Орловсько-Курській дузі, визволяв Польщу, форсував Західний Буг, Віслу, Одер, штурмував Берлін.

Нагороджений численними державними нагородами. 22 жовтня 2004 року Федору Пуртову було присвоєно звання генерала-майора армії. У 2013 році ветеран став Почесним громадянином міста Харкова.