Педагогічна конференція

Фізик чи лірик? Відтепер визначайся з цим вже в середніх класах. Поглиблення профільного навчання та підготовка до запровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Напередодні Дня знань у палаці студентів юракадемії на традиційну серпневу педагогічну конференцію зібрались освітяни Харківщини.

 

За два дні до навчального року. На традиційну серпневу педагогічну конференцію зібрались освітяни Харківщини. Говорили, передусім, про новації. На уроки, які дитина любить відвідувати і не боїться, коли її викличуть до дошки, більше годин уже із середньої школи. Таке можливо лише тоді, коли запроваджується допрофільне навчання, кажуть у районних відділах освіти.

Наталія Радченко, начальник відділу освіти Борівської РДА

Зараз до 80% ми вводимо допрофільне навчання. А потім – профільне. Фізико – математичного, гуманітарного чи естетичного напрямку. Тобто кожна школа вибирає, за яким напрямком їй працювати.

Напрям спеціалізації школи визначається методом ознайомлення, опитування та анкетування батьків і дітей. Ця робота триває вже з лютого. Щодо молодших класів, то уже з наступного року навчальні плани для початкової школи зміняться. З першого класу вивчатиметься іноземна мова, а на ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями Базовим навчальним планом передбачено по дві тижневі години у других – четвертих класах, – пише урядовий портал. Вчителі Ізюмської школи номер два кажуть: у початкових класах діти розпочнуть вивчати ще й основи геометрії. Кваліфікованих кадрів для цього вистачить.

Людмила Москалюк, вчитель початкових класів Ізюмської ЗОШ №2

Геометрію викладають ті вчителі, які в початкових класах. А інформатику та іноземні мови- то спеціалісти викладають. А головне – треба любити дітей.

Втім, із фаховими педагогічними кадрами через украй низьку зарплату в області не все гаразд, ішлося на педагогічній конференції.

Роман Шаповал, начальник обласного управління освіти і науки

Сьогодні 21 століття. 84 педпрацівники мають загальну середню освіту. Я вже не говорю про те, що рік від року все більше вчителів пенсійного віку. Сподіваюсь, що вихід на освітянський простір молодих вчителів та вихователів покращить статистику.

 

Під час педконференції обрали п’ятдесят вісім делегатів. Вони представлятимуть Харківщину на третьому Всеукраїнському з’їзді педагогічних працівників.

 

Світлана Маренич