Охматдит готує нове відділення

Нове сучасне відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” запрацює наступного року. Як зводять новий комплекс, що спеціалізуватиметься на проблемах хірургії та онкогематології, сьогодні побачив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко. А ще урядовець привітав із Різдвом хворих на ВІЛ та онкогематологію маленьких пацієнтів вже існуючих відділень.

 

Нове відділення комплексу «Охматдит» запрацює вже у 2013 році – запевняють в МОЗ. Новий корпус займатиметься проблемами хірургії та онкогематології. Його обладнають сучасними комп’ютерами та томографами. Відділення розраховане на 333 стаціонарних місця. Будівництва не припиняють навіть у свята.

Олександр Аніщенко, міністр МОЗ України

Сегодня мы вышли уже на нулевой цикл, и уже через две недели будет поднят на высоту 4-х метров. До августа закончатся первая часть выпуска объекта.

Цього року на програму лікування дитячої онкології у бюджеті закладено майже 70 мільйонів – на 10 більше ніж торік. Держава не може на 100% забезпечити фінансування, тому доводиться звертатися до спонсорів, чи благодійників – кажуть медики.

Світалана Донська, головний онкогематолог МОЗ України

Стосовно медикаментів, ну добре, що + 10 млн, але зразу це не перекриє все. Які препарати дійсно є пріорітетними, намагатися їх забезпечити на 60, 70, 80%, а які можуть почекати, чи взагалі не кожному потрібні.

Утім, окрім проблем, мають бути і свята. На Різдво до центру дитячої онкології завітав Дід Мороз із подарунками. Малеча отримала по ляльковому символу 2012 року. Також діти разом із Міністромрозвязували новорічні загадки. Щоправда не всіх вдалося зібрати разом. Особливі малюки свої подарунки отримували окремо. Вони так довго живуть у лікарні, що вже і самі можуть стати медиками.

Ірина, хвора на лейкемію

Я ему поставили катетер, что б можно было ставить капельницы и делать уколы, что б можно было побыстрей вылечится.

Пані Алла із Дніпропетровська лікує сина в Охматдиті від серпня. Каже, що задоволена тією допомогою, яку дитина отримує в центрі. Удома, каже жінка, важко із оперативним лікуванням. А тут навіть гральні кімнати є. Алла – мати дитини, хворої на гострий лейкоз.

Алла, мати пацієнта

Ну мы выходим в игровую, приходят волонтеры, которые занимаются с детками, поделки они делают, ему очень нравятся эти уроки, но просто не всегда он по состоянию своему может выйти и радоваться этому всему. Чаще всего он лежит. Все праздники, когда Дед Мороз приходил, мы не выходили в игровую, потому что ну очень тяжелое состояние было.

Цей новий рік в лікарні довелося зустріти п’ятдесятьом дітям із сімдесяти. Ті, кого на свята відпустили додому, правил лікування не порушують.

 

Новини УТР