Перейняти досвіт безпосередньо від майстра: виставка у школі Рєпіна

Більшість картин написані маслом, проте час від часу пише й аквареллю. В художній школі імені Рєпіна відкрилась виставка робіт Михайла Алатарцева. Тематично, каже автор, перевагу надає зображенню води та осіннім і зимовим пейзажам. Один з них більш за все вразив ученицю школи Олену.
Олена, учениця школи імені Рєпіна
Мне очень понарвилось, особенно картина “Зимний день”, потому что зима, она хоть и холодная, но я всё равно её очень люблю.
Щоправда взимку працювати на природі не так вже й легко, каже сам Алатарцев, особливо якщо на вулиці сильні морози – закінчити роботу, каже митець, хочеться якомога швидше.
Михайло Алатарцев, художник
Зачастую, и 3 года смотришь-смотришь, а потом что-то увидел, а бывает сразу попадаешь в точку, вот последняя зимка, кстати там вот, на той стене, я её сделал буквально часа за 3 на природе. Но зимой сложнее писать, зима немного сковывает действия художника
Дітям набагато легше вчитися, дивлячись на роботи знаних майстрів, ніж на репродукції, каже директор школи Олена Шевцова. Крім того, кожен учень може підійти до художника за порадою.
Олена Шевцова, директор школи імені Рєпіна
Выставка реалистической живописи, пейзажа, мастера своего дела – это всегда для нас большое событие, потому что на таких прекрасных произведениях педагог всегда может объяснить детям многие вещи, которе нельзя увидеть в репродукциях.
Дівчата вчаться у школі Рєпіна вже по п”ять років і хоча, кажуть вони, їм доснаги відворити будь-яку природну картину, головне полягає в особистому погляді кожного художника. Подруга Олени Аня також полюбляє пейзажі, але її вподобання відрізняються від однокласниці.
Аня, учениця школи імені Рєпіна
Я больше всего люблю рисовать море. Я больше всего люблю рисовать море и реку. В основном воду.
Любить зображати воду і Алатарцев, особливо популярні у нього пейзажі, зроблені біля селища Липці.
Михайло Алатарцев, художник
Вода, она, мы все наверно из воды, поэтому она меня привлекает
У Липцях, знаходяться дачі багатьох харківських художників, а разом, каже митець, і працюється веселіше, саме тому це селище зображено ледве не на половині його робіт
Вадим Шевякін