Обережно – крига! Надзвичайники застерігають (відео)

Рибалка може закінчитись трагедією. Надзвичайники повідомляють – у жовтні та листопаді необережність забрала життя тринадцяти рибалок. З настанням холодів додається ще одна небезпека – тонка крига на річках та озерах. Яких правил варто дотримуватись, відпочиваючи взимку на водоймах?

 

На Олексіївському водосховищі, навіть, у будній день збираються шанувальники зимової риболовлі. Про небезпечність тонкої криги знають багато, проте здебільшого на це не зважають. Кажуть, що сміливо ступати можна на лід з десять сантиметрів завтовшки. А наразі водойма вкрита щонайбільше шістьма сантиметрами криги – такий лід проломиться навіть від невеликої камінюки. В цьому переконалась знімальна група ОТБ Новин.

 

Рибалку з двадцятирічним стажем Григорія Тарасенка похрупування тонкої криги під ногами не лякає. Розповідає, приходить сюди майже щодня. Правда, вилов небагатий. Іноді доводиться йти з пустими руками. Ловити рибу взимку краще не на самоті, розповідає рибалка, аби було кому прийти на допомогу. Також варто мати із собою мотузку. Нею треба привязуватись до берега.

Григорій Тарасенко, рибалка

Провалился, и тогда уже по веревке ползти, нужно не идти, а лечь на спину, или на боку, или на живот и по веревке ползти таким образом.

Рятувальники застерігають – з настанням холодів рибалкам варто бути особливо обережними. Цьогоріч у жовтні та листопаді на стихійних ставках та річках області вже загинули тринадцять рибалок. Усі вони були напідпидку. Наразі надзвичайники перевіряють готовність рятувальних постів та наголошують на необхідності дотримання правил безпеки.

Володимир Росоха, начальник облуправління з надзвичайних ситуацій

Все 13 человек – это рыбаки, допустившие небрежность в обращении с лодками. Сейчас уже холодно, все тепло одеты они переворачиваются и не могут самостоятельно выплыть и погибают.

Рибалкам рятувальники радять дотримуватись декількох правил. Зокрема, не робити поряд багато лунок та не ловити рибу далеко від берега. Також варто тримати під рукою гілку чи дошку. Мнс-ники застерігають – в жодному разі не можна перевіряти міцність криги ногою. А школярам, які хочуть покататись на ковзанах, радять робити це у спеціально обладнаних місцях, або ж там, де шар льоду не тонший за чверть метра.

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/2r1-F4IIBAA