Новий орган у філармонії почнуть встановлювати вже за місяць

До Харківської філармонії нарешті привезли новий орган з Німеччини. Керівництво закладу вважає, що це подія національного рівня. Бо філармонія стала володарем унікального інструменту, який Україна придбала вперше за останні 30 років.

 

Орган від німецької фірми “Олександр Шуке” наразі – у розібраному стані. Але директор філармонії Юрій Янко вже робить спроби видобути звуки із велетенських дерев’яних труб інструмента. Каже, виходить не завжди. Понад 350 ящиків із деталями органу привезли на трьох великих фурах, розповіли у філармонії. Загальна вага цього унікального музичного інструмента – 25 тонн. Тож щоб перевантажити всі ці деталі, довелося за вимогою німців установити кран.

Олег Оріщенко, заступник директор Харківської обласної філармонії

Если бы 3 фуры 13, 5 метров, нагруженные доверху, разгружали вручную, наверное, носили б 2 недели. А так, как была кран – балка смонтирована, было легче.

Німецькі робітники працювали злагоджено. Навіть черговість укладання деталей у складському приміщенні філармонії – особлива, каже Юрій Янко. Напохваті лежать саме ті, які треба монтувати першими.

Юрій Янко, директор – головний диригент Харківської обласної філармонії

Рекомендую руководителям прислать сюда работников, чтоб они учились работать у немцев. Которые в 7 часов утра начали, час перерыв, а потом до 6 вечера ни одного перерыва, ни одного перекура, чаев, тем более пива. Мы в качестве шутки предложили пиво, но они восприняли всерьез: нет, никак нельзя.

Монтаж органу почнуть у готовій органній залі. А до того він зберігатиметься під суворим контролем. Йдеться і про охорону і про мікроклімат.

Світлана Маренич, кореспондент

За допомогою цього приладу у складському приміщенні, де зберігатиметься орган, контролюється вологість повітря. Він називається гігрометром.

Зі слів Юрія Янка, робітники монтуватимуть інструмент 3 місяці, і ще 3 місяці налагоджуватимуть. Коли орган установлять, тоді виробникові і буде перераховано останній платіж. Щодо термінів добудови зали, то все залежатиме від надходження грошей, розповіли в обладміністрації. Частину їх до кінця року надасть обласна рада. А майже 10 мільйонів гривень надійде із державного гаманця.

 

Світлана Маренич