Нову державну програму зайнятості представлять у травні – Микола Азаров

Системна та довгострокова програма зайняності – флагман у справі подальшого  підвищення соцстандартів, і як наслідок – покращення добробуту людей, – певен прем’єр-міністр України Микола Азаров .

Зараз кожен п”ятий двадцятирічний українець – безробітний. Не має  можливості гідно заробляти на життя така ж кількість тих, кому за п”ятдесят. Із 20 млн працездатних  легально працюють лише 13 млн  . Решта – копійчину заробляють  в тіньовому секторі , де про дотримання соцстандартів взагалі не йдеться. Водночас – з державного гаманця щороку витрачають шість мільярдів гривень на програми зайнятості.

Микола Азаров , прем’єр-міністр України
що це означає, що між системою підготовик та перепідготовки кадрів , підвищенням кваліфікації та потребами економіки існує величезний прорив. а також система недостатньо стимулює бізнес офіційно працевлаштовувати людей , сплачувати соціальні та пенсійні внески

За 2  роки роботи нинішнього уряду зроблено чимало – соцстандарти в країні підвищились на третину. За словами глави кабміну,  цей процес послідовний – в березні вчергове побільшала мінімалка та прожитковий мінімум для працездатних . На часі – прийняття законопроекту , що запустить системне перетворення на ринку праці. Вже у травні Микола Азаров чекає цей документ від профільних міністерств.

Микола Азаров , прем’єр-міністр України
що необхідно – стимулювання ринку праці, справедлива винагорода за кваліфіковану працю, прискорення створення нових робочих місць , скорочення безробіття , особливо серед молоді, людей зрілого віку та у сільській місцевості , підвищення кваліфікації з урахуванням сучасних вимог ринку праці

Легальний контракт між роботодавцем та робітником , що передбачає , зокрема , можливість підвищення кваліфікації за кошт роботодавця – має стати однією з головних засад системи зайнятості в Україні . Окрім того, уряд за допомогою податкових пільг заохочуватиме роботодавців , які платять людям гідну зарплату , братимуть  на роботу молодь та робітників поважного віку.

Юлія Губська