Новації від освітянського міністра Дмитра Табачника

Замість історії  -інформатика, а замість рідної української мови – ще одна іноземна. У міністерстві освіти пропонують скоротити вивчення державної мови та зменшити на один урок вивчення історії.

 

Робиться це для того, щоб заощадити одну годину для більш поглибленого вивчення інформатики та введення другої іноземної мови. За словами Дмитра Табачника, вивчення другої іноземної мови необхідно українським школярам. Адже, в європейських країнах 85 відсотків учнів вчать дві іноземні мови. Обирати яку мову вчити, будуть безпосередньо в школах.

Дмитро Табачник, міністр освіти і науки України

В Європі, до якої ми так щиро прагнемо, майже 90 відсотків всіх школярів європейських країн вивчають другу мову. Згідно нового стандарту, ми дійсно хотіли і будем це роботи починаючи з 5 класу, водити другу іноземну мову.  Це будуть вирішувати шкільні колективи, в залежності, яке викладання вони зможуть забезпечити, бажання батьків.  За бажанням батьків і шкіл за всі роки незалежності, неухильно скорочуються всі іноземні мови і їх місце займає англійська.

Також, міністр освіти наголосив, що всі зміні якщо і будуть запроваджуватись, то не раніше ніж з 1 вересня 2013 року. Адже спочатку треба підготувати план, на основі якого вже і буде розроблятись нова шкільна програма.

 

Юлія Губська