Не чує, натомість – грає. Актори харківського театру ляльок просять усих небайдужих допомогти народному артисту України Олексію Рубинському

Театральна публіка “ходить” спеціально на нього, колеги по сцені поважають та радяться, а студенти просто таки обожнюють. Все це про народного артиста України Олексія Рубинського, який вже майже 40 років служить у харківському театрі ляльок. Два роки тому актора спіткала біда, він почав втрачати слух. Допомогти беруться ізраїльські медики, натомість сума у кількасот тисяч доларів для народного артиста України непідйомна.

За роки творчої діяльності Олексій Рубинський зіграв понад сотню ролей у спектаклях і кінофільмах. Брав участь у регіональних та міжнародних театральних фестивалях, здобув звання народного артиста України. Та й донині щоразу виходить на сцену немов уперше.

Олексій Рубинський, народний артист України

В этот момент у тебя и печенка и селезенка, и все твои органы перестраиваются на совершенно другой лад. Каждая роль, конечно, имеет свой характер. Если это кукла, она тоже имеет свой характер. И когда ты следуешь за этим характером все в тебе меняется.

Майстер найвищого рівня, одержимий своєю роботою. Так працівники театру ляльок характеризують свого колегу – Олексія Рубинського. Сам артист зізнається: актором стати мріяв із самого дитинства.

Олексій Рубинський, народний артист України

Папа ко мне обращался с вопросом: Ну, Лешенька, кем ты хочешь стать?. Я говорю: актером.

 Как, а ты знаешь, что артист должен уметь кататься на лошади, водить машину…масса аргументов… Я все это выслушиваю, как говорится, в одно ухо впускаю, а в другое выпускаю…Проходило время и пап опять ко мне обращался c вопросом: Ну, Лешенька. кем ты хочешь стать?  Я, актером.
У 71-му Рубинський вступив до Харківського інституту мистецтв на відділення театру ляльок. Провчився там 4 роки, пригадує артист. Але справжня акторська школа почалася, коли прийшов працювати до академічного театру ляльок імені Афанасьєва.

Володимр Горбунов,заслужений артист України

Я помню уход главного руководителя нашего театра, чье имя носит театр – Виктора Андреевича Афанасьева. Он уходя в далеких восьмидесятых годах, когда я только пришел молодым в театр, он сказал: Лешу Рубинского не обижайте, это будущее нашего театра.
Пророцтво засновника театру збулося. Впродовж багатьох років Олексій Рубинський був і залишається провідним актором театру. Виходить на сцену ледве не щодня. Кожну його появу на сцені публіка зустрічає оваціями, яких актор практично не чує. Кілька років тому через рідкісне захворювання імунної системи Олексій Рубинський повністю втратив слух.

 Олександра Іванкова, актриса

И сейчас на самом деле наблюдать его в этот период, с одной стороны очень больно, потому что ты понимаешь, что человек ничего не слышит вообще. Как он работает, это уникальный метод, когда у него все в голове. Он держит в музыкально в голове чужие реплики, свои реплики.

Допомогти Рубинському можуть лише іноземні фахівці. Провести діагностику захворювання та визначити препарати для лікування обіцяли лікарі ізраїльського центру. Проте, ціна питання в 50 тис. дол. не підйомна для харків’янина. Тому весь творчий колектив театру закликає усіх небайдужих відгукнутись, щоб допомогти видатному акторові, на мистецтві якого виросло не одне покоління. Перерахувати благодійне пожертвування можна за реквізитами :

Расчетный счет в «Ощадбанке» для благотворительных перечислений: 26259511005397
мфо 351823
Карта «Ощадбанк» – 4790 8200 0957 2469
ПриватБанк 5168757297808125
Назначение платежа – Помощь Алексею Рубинскому

Навесні наступного року артист відзначатиме ювілей – 40-річчя творчої діяльності. Провести цей день актор прагне на сцені рідного театру ляльок.

Мілен Мода