Навчання бійців за стандартами НАТО відтепер доступне для українських військових (відео)

Тактика ведення бою, поводження зі зброєю та основи меддопомоги у польових умовах – все це і не тільки відтепер вчитимуть на практиці випускники військових вишів України за новою програмою. Як проходять навчання і чим вони відрізняються від минулорічних, знає Марія Кузнецова.

стандарти нато

Навчання бійців за стандартами НАТО відтепер доступне для українських військових. 84 цьогорічні офіцери-випускники Академії Нацгвардії у Харкові та профільного столичного вишу мають можливість пройти оновлену програму підготовки офіцерів в умовах бойових дій. Навчають офіцерів інструктори Нацгвардії, котрі вже пройшли 3-місячну спецпідготовку НАТО. Вона суттєво відрізняється від стандартних навчань.

 Анатолій Сосєдко, старший групи інструкторів Центра підготовки “Патріот” Нацгвардії України

Наши офицеры, которые проходят данную подготовку, у них больше методика оборонительная, а наши инструктора работают над методикой наступательной, а также работа малых групп, как механизированных, так и пехотных.

Окрім поводження зі зброєю, бійці вчитимуться допомагати собі та своїм товаришам на полі бою у разі різноманітних поранень.

Олена Голуб, інструктор з бойової підготовки

Сейчас мы отрабатываем дыхание: наклеивание окклюзивных наклеек, осмотр грудной клетки, выявление и постановка диагноза “напряженный пневмоторекс”.

Про значимість такого формату навчань годі й казати, зізнається Олександр.

Олександр Жила, лейтенант

У нас были в общем, ИПП и т.д., но как в условиях спасать человеку жизнь, такого еще не было.

Новинкою для бійців є і тактика реагування на контакт з відходом. Групи офіцерів відпрацьовують поведінку на полі бою з уявним суперником. Серед них – ось ця тендітна на перший погляд дівчина. Анастасія – майстер спорту з карате, до лав Нацгвардії потрапила не випадково: батько дівчини також військовий, тож інших варіантів, окрім захисту Батьківщини, Настя навіть не шукала. Попри маленький зріст і тендітну фігуру дівчина навчається на рівні з двометровими сильними чоловіками, однак, каже, вдається це не без зусиль, адже підготовка набагато складніша, аніж була до цього.

Анастасія Савчук, молодший лейтенант

Дается сложнее, но она намного эффективнее, чем та, которая была раньше..Раньше мы все проходили в основном только в теории, а вчера у нас была теория полдня и сегодня мы уже занимаемся практически, нас учат, как руководить своим личным составом. Сначала мы все это прочувствуем на себе, а потом уже будем учить солдат срочной службы.

Стандартна програма розрахована на 8 місяців, однак через стислі терміни, інструктори мають викласти програму всього за 2 тижні. По закінченні цього терміну офіцери почнуть передавати набуті знання молодшим поколінням військових.

Марія Кузнецова