"Надумані синці?"…

Німецькі лікарі говорили і про те, що запропонована харківська лікарня Юлії Володимирівні цілком підходить. Але спроба госпіталізації завершилася черговим скандалом. Не одразу, а через кілька днів в інтернеті з’явилася ексклюзивна фотосесія ув’язненої Тимошенко із синцями майже в інтимних місцях. Начебто фотографом для екс-прем’єрки у цій справі стала екс-омбудсмен Ніна Карпачова, а висновки про синці оприлюднили екс-судмедексперти. Натомість, діючі експерти висловили із цього приводу власну думку.

Олександр Гуров, судмедексперт, член медичної комісії

В нашей специальности не существует такого объекта исследования как фотография, то есть по фотографиям выводы судмедэксперта не делаются. То есть, здесь нечего обсуждать, потому что ценность экспертных выводов по фотографии нулевая.

Для лікарів нуль – для політика цілком придатний для використання інформаційний привід. Плями на, колись недоторканому для правосуддя тілі, справжні лікарі з колонії, за словами Олександра Гурова оглянули 24 квітня, про що склали відповідний Акт огляду засудженої. На сьогодні, за словами діючого експерта, він є єдиним офіційним документом. І в ньому вказано, що синці трохи свіжіші, ніж казала екс-прем’єрка та екс-експерти.

Олександр Гуров, судмедексперт, член медичної комісії

Справа в тому що термін, коли вони виникли, не співпадає з тим терміном, який вказала Юлія Володимирівна, це є факт, який зафіксований.

До речі, офіційним експертам показати синці наживо Юлія Володимирівна відмовилася тричі. Тому достеменно сказати що спричинило їхню появу вони не можуть.

Олександр Гуров, судмедексперт, член медичної комісії

Крововиливи і синці виникають не тільки від ударів, а скажімо, від такої дії, як стискання тупим твердим предметами, тому не можна зробити однозначного висновку, що це тільки був удар, а не якась інша дія на шкіру, на м’які тканини людини.

Який саме тупий предмет міг так стиснути м’які тканини Юлії Тимошенко теж швидше за все вона сама залишить у таємниці. Бо кожна таємниця народжує купу пліток, а плітки у свою чергу забезпечують популярність…хоча б і сумнівну.

 

Оксана Бабич