Набув чинності закон про доступ до публічної інформації

Доступність інформації як запорука контролю над роботою чиновництва. В Україні набув чинності Закон про доступ до публічної інформації. Задля його ефективної реалізації в обладміністрації відтепер є управління забезпечення доступу до публічної інформації.

 

Новий закон про доступ до публічної інформації стосується не лише журналістів, а й тих громадян та юридичних осіб, яким потрібна інформація від чиновників, розповіли в обладміністрації. Тепер на надання інформації після запиту громадянина відведено п”ять робочих днів, а така інформація, що стосується життя і здоров’я, навколишнього середовища, безпеки продуктів харчування має бути надана за сорок вісім годин. Хоча є і винятки.

 

Василь Хома, заступник голови – керівник апарату ХОДА

Исключения составляют – до двадцати дней – но должна быть соответствующая мотивировка. Если нужен большой объем информации. В таком случае возможна отсрочка.

Зі слів Василя Хоми, до управління вже надійшов перший інформаційний запит, та після його розгляду виявилось, що це звернення. Тож його передано до відділу звернень громадян. Важлива для суспільcтва інформація тепер стане доступнішою, переконані чиновники.

Василь Хома, заступник голови- керівник апарату ХОДА

Особа може звернутися безпосередньо до структурного підрозділу ОДА із запитом. Проте людина не дуже чітко розуміє, яка інформація є в управліннях. Тому управління повинно невідкладно, якщо в нього нема інформації, передати інформаційний запит до підрозділу, що володіє інформацією.

В управлінні забезпечення доступу до публічної інформації створено два відділи: по роботі із запитами на інформацію та по забезпеченню оприлюднення інформації. Загалом в управлінні працюють одинадцять людей. Форма заповнення запиту на інформацію є на сайті обладмінітрації – public@kharkivoda.gov.ua.

Світлана Маренич