На виставці на майдані Свободи представлені світлини з історіями біженців в Україні чи Канаді

Історії біженців, які волею долі опинилися в Україні та Канаді, можна дізнатися на виставці, що розташувалася на майдані Свободи. Експозиція приурочена до Міжнародного дня біженця і знайомить глядачів із практиками прийому та інтеграції біженців в Україні та Канаді.

выставка1

На виставці є 42 кольорових фото конкретних людей, під якими можна прочитати їхні історі та історії їхніх родин. Інколи вони успішні, але далеко не завжди.

Світлана Маренич, Новини “Сьогодення”

Одна із найзворушливіших історій на виставці- розповідь про молоду маму, афганку Ому. Двоє старших її дітей народилися в Афганістані. А молодший син- в Україні. Тут Ома почувається у безпеці, але сумує за рідним Кабулом. Там досі небезпечно.

Не в усіх країнах, які приймають біженців, зокрема в Україні, є достатній досвід та можливості для цього. Особливо останнім часом, коли в самій Україні триває війна. Зокрема, нині дуже важко отримати статус біженця, – говорить голова громадської організації іммігрантів та біженців із Афганістану.

Патша Карімі, голова харківської громадської організації іммігрантів та біженців із Афганістану

Ирак, Сирия и другие страны- общее около 90 человек имеют статус беженцев. По статистике, которую я знаю, может, это неточно, но около 70 человек имеют дополнительную защиту. Но общее, которые написали заявление, около 500 человек- которые хотят получить, ждут получения статуса беженца.

Канада має чимало напрацювань із прийому та захисту біженців, – кажуть організатори виставки. І Україна може з успіхом переймати цей досвід.

Вартан Мурадян, представник Агентства ООН у справах біженців у м. Харків і Харківській області

Зокрема, держава має хороші проекти з прийому, інтеграції людей на місцевості та наданні їм всіх програм, необхідних для початку. Тобто програми для освіти, працевлаштування, придбання чи оренди житла.

Лише минулого року в Україні надано статус біженця чи додатковий захист близько 3 тис.300 людям з різних країн світу, – розповіли в Агентстві ООН у справах біженців. Тим часом у Канаді кількість біженців постійно змінюється. Лише на кінець минулого року до Канади прибуло сорок тисяч біженців із Сирії, а також біженці із Іраку, Судану, Латинської Америки та Азії, – розповів провідний ескперт проектів відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні.

Влад Йонеску, провідний ескперт проектів відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні.

Ті, хто отримав статус біженця, інтегруються в спеціальних центрах прийому. Вони отримують доступ до державних послуг, або їм допомагають члени місцевих громад отримати доступ до послуг.

Виставка про біженців експонуватиметься в Харкові до 19-го серпня.

Світлана Маренич