На скільки щасливими відчувають себе харків'яне

Позитивне, святкове і щасливе в житті українців. Соціологи перевірили їх на рівень щастя. Виявили – один з двох опитаних вважає себе щасливою людиною, проте й другий себе нещасним назвати не квапиться.

 

Тетяна Мєтьолкіна, ОТБ Новини

Особливим станом душі називав щастя Дзержинський, у відвертості та доброті бачив щастя Еміль Золя, а Лєв Толстой називав щастям насолоду без каяття. Кожен другий українець вважає себе насправді щасливою людиною, стверджують соціологи і додають, більшість інших респондентів не називають себе щасливими, проте і не вважають нещасними.

У Київському міжнародному інституті соціології порахували, за рівнем щастя українці – десь у четвертому десятку з шести. Після опитування картина намалювалася приблизно така: 14% вважають себе нещасливими, а кожний двадцятий просто не визначився із поняттям що таке щастя. Знімальна група ОТБ вирішила перевірити підрахунки столичних вчених просто на площі. У результаті, харків’яни, які з радістю йшли на контакт, здебільшого говорили про абсолютне щастя і навіть давали йому власне визначення.

Да, я счастлив!

Я могу считать себя счастливой!

Юрій, харків’янин

Я считаю, что счастье – это дело рук самого человека. И если ты не захочешь быть счастливым, ты им не станешь. Каждый счастье ищет сам. Находит его в чем-то определенном для себя лично.

Загалом українська статистика, кажуть соціологи, близька до світової: 50% населення – щасливі, 13% – нещасні, а 3% – взагалі не знають, до якої категорії себе віднести. Щодо вікового показника, респонденти середнього віку менш щасливі ніж їхні земляки віком до 30-ти та за 65 років. І найцікавіше з результатів дослідження – найбільше щасливих українців соціологи нарахували не там, де мають “великі гроші”, а серед українців, які знайшли своє місце в житті і цілком задоволені власним соціальним статусом – яким би він не був.

Тетяна Мєтьолкіна