На ремонт доріг Харківщини збираються витратити найбільшу за роки Незалежності суму (відео)

Використання грошей на ремонт доріг- під суворий контроль. В області вдалось накопичити 226 млн.грн. від перевиконання митних зборів, -повідомляють в обладміністрації. І дорожні служби спільно з місцевими радами зобов’язані цим коштом провести якісний ремонт доріг. Такої суми на доведення до ладу шляхів, – наголошують чиновники,  не надавалось ніколи.

ремонт доріг

Цього року коштом держбюджету планується продовжити роботи на Луганському та Сумському напрямках, на окружній дорозі Харкова, – повідомили в слуюбі автомобільних доріг. Потребують першочергового ремонту такі дороги, як Чугуїв- Ізюм, Харків- Вовчанськ, Харків- Зміїв. Втім, наголошують дорожники,  є низка об’єктивних причин того, чому дороги або не встигають відремонтувати або, підрихтовані шляхом ямкового латання, вони швидко руйнуються. Йдеться зокрема про постійне недоотримання грошей на ремонти. Як наслідок- дороги нерідко не бачать капітальних робіт десятки років. І це ще не всі причини.

Євген Зражевець, начальник облавтодору

Недотримання вимог проїзду великовагового транспорту, згідно постанови Кабміну від 26.10. 15 року -рух транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн заборонено. Але на сьогодні дорожники зустрічають і зимою, і літом транспорт вагою 50 т , а то і майже 100 т

Ціна одного кілометра доріг, які кладуть у 2 шари, становить майже 6 млн.грн., – ішлося на колегії. Це середня ціна по Україні. Хоч вона і немала, проте гроші цього року на ремонт доріг є, – говорять в обладміністрації.

Євген Шахненко, заст. голови ХОДА

В рамках експерименту на ремонт доріг загального користування залишаються кошти від перевиконання індикативних показників митних зборів. За перший квартал надійшло 226, 3 млн.грн.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Важно в этом случае при выделении финансов должным способом обеспечить эффективное их использование. Поэтому я прошу силовой блок отнестись с особым вниманием, контролем за качественным использованием бюджетных средств.

Від початку року на дорогах області залатали вже 154 тис.кв. м ямковості. Це утричі більше ніж торік, – повідомляють у службі автомобільних доріг. Уперше за останні 5 років працюють 9 асфальтобетонних заводів. У ремонтах задіяні 50 дорожніх бригад чисельністю до 800-та робітників і півтори сотні одиниць техніки. У планах на цей рік передбачено ліквідувати ще понад чотири сотні квадратних метрів ям, – каже Євген Зражевець. Втім, більш ефективним все ж таки є капітальний ремонт шляху.

Світлана Маренич