На площі Конституції один із символів радянської доби розберуть протягом 50 днів

Фото з Вікіпедії

На площі  Конституції почався демонтаж монумента борцям за встановлення Радянської влади в Україні. Уже розібрано сходи й знято два верхніх елементи, – повідомляє офіційний сайт Харківської міськради.
Як повідомив перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов, демонтаж пам’ятника проводить управління механізації «Аеродорбуд» тресту «Харківстальконструкція». Поки що демонтаж жодних побоювань або труднощів не викликає.
«Вага гранітних елементів, з яких зібрано пам’ятник, – від 3 до 7 тонн. Поки що демонтажні роботи проходять  успішно, жодних руйнувань не відбулося, тепер конструкція пам’ятника зрозуміла не тільки за кресленнями, а й фактично. Для розбирання монумента застосовують спеціальну гідравлічну техніку, метод розхитування. Бетон всередині виявився не дуже міцний. Тому зараз є всі підстави припустити, що й далі робота піде без ускладнень», – зазначив Олександр Кривцов.
Для розв”язання проблем, які можуть виникнути під час демонтажу пам’ятника, створено науково-технічну раду з фахівців-будівельників, науковців Харківського державного університету будівництва та архітектури, – інформує сайт міськради.
Як повідомив Олександр Кривцов, розібрані елементи пам’ятника зберігаються на майданчику КП «Харківзеленбуд», на балансі якого перебуває монумент.
Згідно з проектом робіт, на демонтаж пам’ятника відведено 50 робочих днів.
Перший заступник міського голови також нагадав, що міська влада отримала дозвіл на перенесення пам’ятника від Державної служби охорони культурної спадщини, а також технічний висновок Науково-дослідного інституту будівельного виробництва (Київ) про можливість перенести цей пам’ятник без руйнувань на нове місце.
«Як відомо, пам’ятник перенесуть у сквер Радянської України в районі ХТЗ. При цьому він буде не просто зібраний, а реконструйований, тобто отримає свіжий вигляд, ніби його щойно вирізьбили з граніту. Ми впевнені, що на новому місці пам’ятник виглядатиме гідно», – підкреслив Олександр Кривцов.
Опубліковано : Світлана Маренич