На Харківщині тривають наймасовіші збори резервістів

Наймасовіші збори військовозобов’язаних тривають на Харківщині. Понад сімсот пятдесят резервістів проходять вишкіл на полігоні – стріляють з автоматів, пістолетів і гранатометів. Головна мета таких навчань – протидіяти збройній агресії Росії.

стрельбы оборона

На Харківщині тривають наймасовіші збори резервистів. Понад 750 добровольців зі всієї області зібрались на полігоні у Башкирівці. Майже половина з них  на таких навчаннях вперше, лише кілька днів тому новобранці прийняли військову присягу. Серед них і Олександр. За фахом чоловік – оператор верстатів з програмним керуванням, в армії ніколи не служив, на збори прийшов за власним бажанням.

 Олександр Рибас, військовозобов’язанний

Я вважаю, що кожен чоловік має через це пройти.  Такий досвід, який я здобув тут, я ніде його більше не здобуду. тут дуже добре мене навчили із поводженням зі зброєю і звгалі військовій диципліні.

В рамках 10-денної програми резервести проходять теорію та здобувають практичні навички з інженерної,тактичної,спеціальної, медичної та вогневої підготовки. Сьогодні військовозобов’язані стріляли з пістолетів, автоматів та гранатометів. Їх інструктори — найдосвіченіші бійці 92-ї бригади, які мають бойовий досвід у зоні АТО.

Чилі (позивний), військовий інструктор

Бойцы тер обороны должны приобрести минимальные навыки тактических действий – взаимодействие в боевой двойке, четверке, и с тяжелым отделениям в 12 человек. Основной удар я сейчас делаю на подготовку теробороны по стандартам НАТО

Юрій Калгушкін, обласний військовий комісар

Територіальна оборона і підрозділи територіальної оборони – це практично, резерв Збройних сил України на випадок збройної агресії. Вони повинні виконати ті п’ять завдань, які стоять перед теробороною – це захист і оборона держкордону, підтримання правового режиму військового часу, боротьба з ДРГ, охорона важливих військових і державних об`єктів, і підтримання стабільної роботи державних органів влади

Зараз батальйон територіальної оборони Харківщини сформований повністю, повідомляють в обласному військкоматі. На програму тероборони дали 6 млн.грн. з обласного бюджету. Гроші підуть на організаційні заходи та зміцнення матеріально-технічної бази загонів тероборони.

Олексій Максимов, директор обл.департаменту оборонної, мобілізаційної взаємодії з правоохоронними органами 

Це придбано і спорядження спеціальне, і забезпечено харчування, підвезення, навчальна зброя та інше.

Практичні заняття з тактики і вогневої підготовки для резервістів Харківщини триватимуть до сімнадцятого вересня. Після цього на збори з’їдуться командири загонів територіальної оборони.

Ірина Клименко