На Харківщині до програми “Доступні ліки” залучили найбільше аптек

Нині до реалізації програми в області залучено 288 аптечних установ, – повідомив віце-губернатор Михайло Черняк під час всеукраїнської селекторної наради, присвяченої виконанню урядової програми “Доступні ліки”, що відбулась сьогодні, 15-го травня.

доступні ліки

«Виписано понад 300 тис. рецептів, медичні препарати відпущено за більш ніж 200 тис. рецептів. Пацієнти отримали лікарські препарати на суму близько 7 млн грн», – розповів Черняк.

Серед проблемних питань, як і в усій країні, – відсутність низки препаратів, передбачених програмою. Проте, в аптеках є їхні аналоги – препарати з тією ж діючою речовиною, але іншого виробника, що також передбачено програмою.

«Крім того, завдяки співпраці з КП «Обласний аптечний склад», яке має прямі договори з виробниками, ми змогли зменшити розміри відшкодування за деякими препаратами», – зауважив віце-губернатор.

«У Харківській області до реалізації програми залучено найбільшу кількість аптечних закладів. За іншими показниками регіон також суттєво випереджає інші області», – сказав у ході наради віце-прем’єр Павло Розенко.

Він запевнив, що область обов’язково отримає додаткові гроші на виконання програми, за потреби.

«Спрогнозуйте обсяги медичних препаратів, які необхідні вашим пацієнтам, і надайте відповідну інформацію, щоб ми могли приймати оперативні рішення і профінансувати програму в повному обсязі», – звернувся Розенко до представників Харківщини.