На Харківщині перевіряють дитячі табори (відео)

Для дітей – лише здоровий відпочинок. За розпорядженням Кабінету Міністрів тривають позачергові перевірки дитячіх таборів України. Перевіряють якість харчування, наявність необхідних медикаментів та пожежну безпеку. На Харківщині спеціальна комісія вже оглянула два десятка таборів.

 

Позачергову обласну перевірку зустрічали у дитячому таборі “Ялинка”, що у Валківському районі. Наразі тут відпочивають сімдесят вісім дітлахів віком від семи до п’ятнадцяти років. Переважно пільговики з малозабезпечених та багатодітних сімей. Чи буде їхній відпочинок безпечним перевіряють санлікарі, пожежні, представники обласного управління освіти та охорони здоров’я. Особлива увага – медичному обслуговуванню. Перевіряють медичні довідки дітей та наявність ліків. Місцеві лікарі запевняють – мають все необхідне і здатні не лише перебинтувати подряпину.

Олена Степаненко, лікар табору “Ялинка”

Приступ бронхиальной астмы может быть. Был такой случай на прошлом заезде. Мы оказали первую помощь и отправили ребенка в больницу. Может быть реакция на укус насекомого – от просто припухлости на месте укуса до аллергического шока.

Здорове харчування – запорука гарного відпочинку. Раціон дітей у центрі уваги перевіряючих. За словами санлікарів, для дітей не можна закупати морозиво, напівфабрикати та копчені ковбаси. Також слід дотримуватись строків реалізації молочних виробів.

Віра Зань, фахівець із закупівлі продуктів табору “Ялинка”

До вживання в таборі допускаються продукти, що пройшли термічну обробку. Если творог – то сирой не можна, тільки у вигляді запіканок-тобто те, що пройшло термічну обробку.

Для маленьких відпочивальників головне веселі конкурси та дискотеки. На харчування також не скаржаться.

Яна, відпочивальниця

На завтрак давали бутерброды с вареной колбасой, огурцы, еще сырники с кофе.

Наразі обласна комісія перевірила двадцять два табори з тридцяти восьми, що працюють на Харківщині. Значних порушень, через які довелося б закривати табори, не виявили.

Наталя Герасімчук, заступник начальника обласного управління у справах сім’ї і молоді

Нарушения, конечно же, есть. Но дело в том, что проверка не одна. И МЧС проверяет, и СЭС – эти проверки проходят планово. Все нарушения выписываются, через время перепроверяются и устраняются.

Які саме негаразди виявили у таборах перевіряльники наразі не розповідають. Мовляв, говорити про це зможуть у другій половині серпня. Коли комісія завершить перевірки.

 

Анастасія Горєлкіна