Митцю присвячується. У музеї Шульженко відкрилась виставка до 90-річчя скульптора Михайла Овсянкіна

Його роботи створюють архітектурне обличчя Першої столиці. А одна з найвідоміших скульптур – фігура Матері на Меморіальному комплексі – стала для тисяч харків’ян справжнім символом перемоги. У Харкові підготували виставку до 90-ої річниці від дня народження скульптора Михайла Овсянкіна. В експозиції – малюнки скульптора, фотографії його робіт та світлини з сімейного архіву.

 

Вы пили обиду и славу, делили с друзьями хлеб-соль. Во многих событиях по праву играли вы главную роль.

Вдова Михайла Овсянкіна читає один з віршів, які її чоловікові присвячували прихильники. Наразі вона зберігає в архіві не один десяток його робіт. Згадує – для чоловіка, що сам воював, до кінця життя фронтова тема була однією з найулюбленіших. Зокрема, скульптурне зображення Жукова навіть родичі маршала визнали найкращім. Та для самої Надії Павлівни видатний скульптор у першу чергу був улюбленим чоловіком. Вона була його музою, до порад якої митець завжди прислухався.

Надія Бєшанова, вдова Михайла Овсянкіна

Он послушал меня и сделал так. Там вообще на Родине-матери мои руки. Он снял с моих рук слепок – он всегда работал с натуры, чтоб это все показать.

У музеї кажуть – на віставці можна простежити творчий шлях майстра від його студентських малюнків через монументальну скульптуру до останніх робіт – ніжних акварелей. А світлини з сімейного архіву достеменно відтворюють особистість митця. Це фото – з майстерні скульптора – глядачі бачать вперше.

Олена Гроссу, директор музею ім. Клавдії Шульженко

Есть возможность вообще представить объём работ, которые он сделал, как он работал, какой он был просто в жизни, какой скульптор, в той одежде, в которой создавал памятники.

Меморіальний комплекс, центром якої є створена Овсянкіним скульптура матері, назавжди лишиться для харків’ян особливим символом перемоги – переконані відвідувачі виставки.

Віктор Рабкін, голова комітету ветеранів Харківської ради ветеранів

Михаил Федорович сумел создать такую скульптуру с выражением лица, которе выражает историю войны – бремя, тяжесть, скорбь пережитую. И, в то же время, победу.

Анастасія Горєлкіна