Микола Азаров провів засідання Уряду

Керуючись національними інтересами, а не чужими вказівками – саме так розвиватиметься Україна. Під час сьогодняшнього урядового засіданя глава Кабміну Микола Азаров сказав – багатьом поколінням українців випало чимало випробувань на долю – це і війна, і відбудова країни, політична нестабільність та наслідки глобальних економічних криз. Натомість, нині, коли країна обрала курс стабільності заради покращення буття кожного українця, знаходяться сили, що ставлять під сумнів єропейський вибір українського народу.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Не вийде, наш народ проходив через більші випробування. У нас невичерпний потенціал для становлення України як процвітаючої, незалежної держави, ми здатні розвиватись на власний розсуд, керуючись національними інтересами, а не за чужими вказівками.

За таких умов, каже Азаров, варто використати кожен шанс для стабільного розвитку країни. За приклад глава Уряду навів розбудову зовнішнього економічного партнерства з Катаром. Наразі, домовленості, що були досягнуті напередодні під час зустрічі Азарова з його катарським колегою, вже найближчим часом стануть реальними та взаємовигідними проектами.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Це співробітництво в енергетичній сфері – щодо постачання розрідженого газу, а також в розвідці та видобуванні газу в Україні. Це будівництво. Зокрема, участь українських компаній в будівництві об’єктів для чемпіонату світу з футболу в Катарі в 2022 році . В агропромисловому комплексі – зведення терміналу в Катарі для потреб всього регіону. Співробітництво в транспорті, зокрема, будівництво залізниці в Судані. Тобто, співробітництво буде поширюватись і на треті країни.

Щодо пріоритетів всередині країни, то стратегічного напрямку зараз набуває енергозбереження – заявив глава Уряду. Щорічно, збитки України від кабальної ціни на російський газ дорівнюють обсягу грошей, що витрачають в країні на галузь охорони здоров’я. На додачу, внаслідок енергозатратних технологій у різних галузях промисловості, державний гаманець щороку недоотримує 15 – 17 мільярдів доларів. Для обігріву україця умовного пального треба в два-три рази більше, аніж для жителів європейських країн. Профільним міністерствам Азаров доручив звести всі енергозберігаючі програми в одну – загальнодержавну. А підприємствам, що переймаються впровадження енергозберігаючих технологій, і надалі надаватимуться податкові пільги та преференції.

 

Юлія Губська