Міжнародний економічний форум "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи"

Довгострокові інвестиції – в економіку Харківщини. Триста представників влади та бізнесу із двадцяти країн прибули на третій Міжнародний економічний форум “Інновації, інвестиції. Харківькі ініціативи”. Серед учасників- посли Китаю та Хорватії, представники посольств Білорусії, В’єтнаму, Нідерландів, інших країн Європи, а також бізнесовці та владники з регіонів Росії.

Між Китаєм та Україною останнім часом значно пожвавилися відносини в торгівлі та інвестуванні , – каже Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь. А Харківщина- відомий у Піднебесній український регіон іще з радянських часів.

Чжан Сіюнь, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні

В 1-е годы становления КНР харьковчане помогали строить объекты народного хозяйства. Я думаю, что китайцы доросли до того уровня, что мы можем вести на одном уровне взаимовыгодную работу.

Європейський банк реконструкції та розвитку готовий вкладати гроші в оновлення системи опалення в Харкові, – каже директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Андре Куусвек. З його слів, в умовах кризи, коли комерційні банки нерідко припиняють інвестування, вимоги для співпраці стають жорсткішими.

Андре Куусвек, директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні

Мы готовы свою долю повысить до 50%, но понятно, что доля собственного капитала должна быть выше, чем раньше. Кроме того, требования прозрачности компании, к бизнес- планам гораздо выше, чем раньше.

Під час економічного форуму підписано Угоду про співпрацю Харківської та Запорізької обладміністрацій. Зі слів голови Запорізької обладміністрації Бориса Петрова, владники шукатимуть можливостей для міжрегіональної співпраці. Нова ідея – створення інвестиційного порталу для областей України.

Борис Петров, голова Запорізької ОДА

Мы с коллегами в Запорожье решили предложить Администрации Президента открыть такой портал. Каждая область- и наш регион, и Харьковщина имеют свои инновации, ноу- хау, которые были бы полезны для использования в других областях.

У листопаді-грудні цього року відбудеться презентація інвестиційних пропозицій України у провідних фінансових центрах світу, – повідомив заступник голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Віталій Дем’янюк. Зі слів обласного керівництва, один із проектів, який Харківщина втілює з національною агенцією- це будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Я уверен: 2012 год- начало реализации данного проекта. Насчет иных проектов, то у нас сегодня составлена дорожная карта всем потенциальным инвесторам Харьковской области, которые приехали на форум.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Сегодня утром подписан очередной договор о сотрудничестве между Харьковским и Кировоградским областными советами. И все эти договора, меморандумы соглашения будут иметь в продолжение, я уверен в части соглашений конкретные проекты, которые будут реализовываться на территории наших регионов.

Зі слів організаторі форуму, на сьогодні заплановано понад сто переговорів між українськими, іноземними компаніями та владниками. І практичного результату від них очікують уже найближчим часом.

Світлана Маренич