Міліція чи поліція. Українські правоохоронні органи прагнуть до європейських стандартів

Міліція чи поліція. Українські правоохоронні органи прагнуть до європейських стандартів. Новий карно-процесуальний кодекс, що вступить у силу з листопада цього року, має реорганізувати слідчі органи. А от чи змінять назву самі правоохоронці як в Європі, поки не вирішили.

 

Українська міліція прагне бути як європейська поліція. Принаймні у новому процесуальному кодексі, що набере чинності з 19 листопада, такі зміні закладено. Насамперед реорганізацію не оминуть слідчі органи. Наразі заява, що потрапляє до міліції розглядається на наявність кримінального складу, а потім вже порушується справа.

Олександр Островерх, перший заступник начальника ГУ МВС у Харківській області

Не будет как такового понятия “уголовное дело”. Заявление вы написали и будет расследование. Если есть признаки состава преступления, то его передадут в суд. Если нету – нету.

За новим документом справу розглядатимуть лише слідчий прокуратури та слідчий міліції. А вже за дорученням слідчих працюватимуть й оперативники. Втім де набрати таку кількість професійних та досвідчених слідчих, щоб запобігти фабрикуванню справ, самі правоохоронці ламають голови.

Олександр Островерх, перший заступник начальника ГУ у Харківській області

Решается вопрос, как добавить следователей. Обеспечить их компьютерами, другой оргтехникой и тому подобное.

За 7 місяців з початку року в регіоні порушено 20 тисяч справ, розкрито з них тільки половину, говорить заступник начальника головного упраління МВС Олександр Островерх. Як впровадження нового кодексу виплине на кількість розкритих злочинів передбачити важко. Кадри – ось головне питання, додає Олександр Островерх.

 

Вікторія Котова