Мандрівка, як спосіб духовного розвитку – у “Бузку” відкрилась виставка “Світ очима йогів. Індія” (відео)

Країна контрастів, яка зачаровує та надихає. В галереї “Бузок” відкрилася виставка фотографій “Світ очима йогів. Індія”. Це спільний проект Української федерації йогів та Yoga Travel, присвячений мандрівці як способу духовного розвитку. Зі слів організаторів, фотовиставки і лекції ось уже 4 роки проводяться у великих містах України.

виставка5вересня

Гість зі Львова Віктор Яців говорить, що найбільше на виставці світлин про Індію його вразили світлини індійських храмів. Мовляв, тут чимало незнайомих назв, і не зайвим було, якби автори фотографій розповідали відвідувачам про пам’ятки природи та архітектури, зафіксовані на фото.

Віктор Яців, відвідувач виставки

Тут архітектура показана, людська праця, людських рук. Тут є пам”ятки 5 сторіччя до нашої ери. Наскільки це зараз недосяжним є, особливо для молоді. Вони цього не сприймають, не розуміють. що зараз є? Комп’ютери та комп’ютерні ігри. Дай Бог, щоб діти щось інше побачили, прийшли сюди з батьками, познайомилися.

В експозиції- одна світлина, зроблена ученицею української федерації йоги, Євгенією Котляр. Тут показано одну із пам’яток міста Амрітсар, яке розташоване на кордоні Індії та Пакистану. Це храм сикхів Хармандир-Сахіб, який називають Золотим храмом.

Євгенія Котляр, авторка світлини

Как будто ты во дворце, но с друзьями. Все к тебе доброжелательны. Мир открыт. И было интересно пройтись по мраморным ступеням, позаглядывать по залам. В самом городе можно наблюдать интересный обычай. Как встречаются пакистанская и индийская армии. Они друг другу желают спокойной ночи, поднимают флаги в знак примирения.

В експозиції представлено майже 80 робіт. Всі вони , а ще скульптура Шиви в центрі зали, показують Індію, як країну контрастів, – говорять організатори виставки. Мовляв, окремі міста ніби представляють культуру різних країн.

Олександра Коваленко, інструктор Української федерації йоги, співорганізаторка виставки

И этот контраст- суровые Гималаи, север, снег- тибетская часть Индии, на горах тибетских- и другая страна- юг, океаническая часть – они не похожи. Но тем не менее каждый раз , когда туда приезжаешь, – это новое удивление, новое вдохновение.

Виставку можна побачити в Харкові з 5-го по 17-те вересня. Як кажуть її відвідувачі, вийти байдужим до Індії із галереї Бузок після перегляду експозиції просто неможливо.

Світлана Маренич