Майбутні сапери проходять навчання у Нововодолазькому районі

У Нововодолазькому районі вибухнуло близько 2-х кілограмів тротилу. Проте ніякої паніки. Це лише навчання майбутніх саперів.

 

Гарний сапер – гарний підривник. За словами саперів зі стажем, якщо сапер не знає як правильно підривати, то його життя може бути не довгим. Проте і надмірна сміливість може серйозно зашкодити.

Сергій Усов, курсант-піротехнік НУЦЗУ

Страх должен быть всегда. У сапера страх – это как бы его предосторожность. Пиротехник без страха, как говорится, – самоубийца.

Рік теорії минув, настав час практики. Всі накопичені знання курсантам-піротехнікам доводиться пригадувати швидко і точно. Ціна помилки на полігоні не погана оцінка, а життя.

Олександр Вдовиченко, нач. циклу підготовки піротехників

Если взорвется такая шашка на вытянутой руке, то человеку, который будет эту шашку держать, руку оторвет и все внутренности, которые находятся в организме, превратятся в лепешку.

Стати піротехіком може далеко не кожний. За словами головного сапера національного університету цивільного захисту – Віталія Барбашина, головна якість – залізні нерви та здатність швидко реагувати.

Віталій Барбашин, нач. кафедри піротехничної підготовки НУЦЗУ

Сюда не приходят люди просто так, со стороны. Вот, у него романтика, в голову что-то ударило, и он пошел. Здесь многие имеют династию.

На майбутніх саперів чекають тримісячні випробування. У цей час вони вчитимуться тримати під контролем стихію вогню та процеси хімічного перетворення.

 

Олена Рижова