Літо – традиційна пора відпусток. Де відпочиватимуть харків’яни

Традиційно, саме на літній сезон припадає найбільша кількість відпусток в українців. Хтось, в якості відпочинку, мандруватиме батьківщиною, а дехто відправиться у подорож за кордон. Скільки ж коштуватимуть цього року найпопулярніші серед українців закордонні тури, і як планують проводити свою літню відпустку  харків’яни.

 

Літо – традиційна пора відпусток та активного відпочинку. І саме в цей період у турагенціях відчувається найбільший наплив клієнтів. Серед закордонних турів, у наших співвітчизників користуються популярністю подорожі до Туреччини, Египту та Чорногорії, зазначають туроператори. І додають: у порівнянні з минулим сезоном, вартість путівок на деякі напрямки зросла майже на 20%.

Юлія Горбушко, менеджер з туризму

Турция, ориентировочно, на 15 – 20 %, в связи с тем, что россияне начали летать, загружают отели, поэтому для нас стоимость выросла. Турция возможна на двоих от 600 долларов, все включено. Черногория более экономичный вариант виллы, без питания, около 600 евро, на недельку все.

Підвищилась і вартість турів до країн ЄС, у турагенціях це пов’язують із нещодавним запровадженням безвізу. Найпопулярніші напрямки: Італія, Іспанія і Греція – вартість від 800 євро на тиждень. І хоч, суттєвого збільшення попиту на путівки до Євросоюзу туроператори поки не відчули, та все ж прогнозують перспективу подальшого розвитку саме цього напрямку.

Юлія Горбушко, менеджер з туризму

Раньше для многих было проблемой сделать справки, оплачивать визовый сбор, ожидать визу – сейчас при наличии паспорта биометрического, туристического пакета это все более позволительно стало.

Таку думку підтримує і значна кількість опитаних нами харків’ян.

Так как сейчас у нас безвизовый режим, то хотелось бы в Грецию, Испанию.

– Страни ЭС, а чому? – Родичі живуть.

Для тих, хто планує провести відпустку в Україні, турагенції пропонують подорожі мальовничими куточками країни. А для шанувальників саме пляжного відпочинку – путівки до берегів Азовського та Чорного морів.

Юлія Горбушко, менеджер з туризму

Если хотелось бы посмотреть Украину, она очень красивая и прекрасная, есть туры из Харькова по Западной Украине, можно и пляжный отдых выбрать, это Азовское побережье, Одесса. Здесь две, ориентировочно, с половиной тысячи гривен за человека неделя.

Прихильників літнього відпочинку в межах країни також чимало. І не завжди справа у фінансовій спроможності.

Анастасія, харків’янка

Люблю отдыхать в нашей стране, жаль, что Крым у нас забрали, но есть Карпаты. Одесса, тоже говорят, хорошо. В Харькове можно молодежи отдыхать. Парк замечательный, можно за город поехать, в лес.  Мы с родителями едем в Одессу.

Дехто упродовж літнього сезону взагалі не планує виїжджати з міста.

Карина, харків’янка

В Харькове отдыхать будем, с друзьями на речке.

Що ж стосується відпочинку біля місцевих водоймів. Тут вартість залежить від апетитів самих відвідувачів – констатують в адміністрації харківських пляжів. І додають: як приклад, на родину з 5-ти чоловік для комфортного відпочинку знадобиться 300-400 гривень на день. У цю суму закладено зонти, ліжаки, роздягальня, користування туалетом, година катання на човні, катамарані або надувних горках, доступ до спортивних майданчиків для гри в теніс, бадмінтон .

Сергій Букрєєв, адміністратор пляжу

Люди, которые у нас будут отдыхать могут не волноваться за свою безопасность. У нас работает десять спасателей, на каждой горке у нас спасатель. Детям выдаем жилетики. Водолазы у нас полностью проверили и обследовали дно, замер глубины сделали, выдали паспорт.

У спекотні дні, відпочивати біля місцевих водоймів полюбляє Андрій з родиною.

Андрій, харків’янин

Я здесь давно живу, и с детства сюда ходил.  Отдыхать, уделить время себе и семье. Батуты, детки, песочек, везде хорошо.

Серед завсідників харківських пляжів і Анна з подружкою. З настанням теплої погоди дівчата регулярно приходять позасмагати на річку.

Анна, харків’янка

Мы всей семьей приезжаем, и с детками хорошо, и шашлыки можно пожарить и беседки есть.

Тетяна, харків’янка

Каждый день приезжаем. Подобається все, люди, пляж, водичка. Все цивильно и практически как в Европе.

Упродовж найближчого місяця на харківських пляжах відпочиваючих значно побільшає – прогнозує Сергій.

Сергій Букрєєв, адміністратор пляжу

Весна слегка затянулась, но как видите люди уже купаются.  Прогреется вода, будет устойчивая температура, думаю до тысячи человек должны быть.

 

Мілен Мода