Лікарі певні, що профілактика та взаємодія профільних медиків взмозі зменшити кількість серцево-судинних хвороб

Всеукраїнський проект “Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф” вже більше року проходить у всіх областях України. В його рамках спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова разом з представниками Асоціації серцево-судинних хірургів України проводять консультації з подальшим лікуванням пацієнтів з усієї України. За рік існування проекту спеціалісти об’їздили всю України. Не обійшли стороною і Харківщину. Про ситуацію з серцево-судинними захворюваннями у Харківській області – далі

Проект під назвою “Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф” розпочався у жовтні минулого року. За цей час медики побували у всіх областях України. У програмі проекту не лише обстеження та лікування пацієнтів, а й проведення лекцій для лікарів та студентів медичних факультетів.

Олексій Крикунов, зав.відділу інфекційного ендокардиту НІССХ імені М. Амосова

Мы объездили много регионов: в том числе, в Славянске, Краматорске, Северодонецке. Те все поездки, которые проводились, это естественно бесплатно, и это общение с практическими врачами.

Ірина Зубіна приїхала на обстеження до київських спеціалістів з Краснограду.Тепер у планах жінки – лікування у самому Києві.

Ірина Зибіна, пацієнт

У меня комбинированный порок сердца, я обратилась к докторам за помощью. Болею уже больше 27 лет, и это возникло на фоне лор-заболеваний. Сначала будет консультация, а потом уже речь об оперативном вмешательстве.

Юрій Геращенко прийшов на ультразвукове обстеження з метою профілактики. І як виявилось – не дарма.

Юрій Геращенко, пацієнт

Ну и на УЗИ сердца для меня было новость, открытие, что у меня, оказывается, есть митральная недостаточность одного из клапанов на левом желудочке. Она врожденная, старая, жить мне не мешала никогда. Я никогда не чувствовал. Ну как-то так, для меня это новость.Буду как-то теперь что-то думать.

Загалом, зазначають медики, у Харківській області щорічно фіксується близько 3- тис. випадків серцево-судинних захворювань, майже 7-ма частина із них стає смертельними. Такі ж дані сумної статистики – 15% – і в цілому по Україні . Хоча такий відсоток можна зменшити, якщо співпраця між лікарями, наприклад кардіологом, кардіохірургом та невропатологом покращиться. Саме це і є метою проекту, кажуть медики.

Сергій Сіромаха – гол. лікар НІССХ імені М.Амосова

Совместно, чтобы была приемственность. Кардиолог лечит до опредленного момента пациента, потом передает кардиохирургу. Чтобы не было тут конкурентности, а чтобы было, наоборот, такое сотрудничество и это будет эффективно, это улучшит показатели, улучшит здоровье и спасет тысячи жизней наших сограждан.

Важливе місце в боротьбі з серцевими захворюваннями посідає профілактика, зазначають медики.

Серік Сергій, зав.відділу атеросклерозу та ішемічної хвороби серця НІТ імені Л.Т.Малої

Большая роль в лечении болезни зависит от самого пациента, от его желания быть здоровым. С одной стороны, это соблюдать рекомендации врачей, а не так принимать препараты только тогда, когда ему плохо. А с другой стороны, это действительно соблюдать здоровый образ жизни.

У Харкові, тільки за першу половину дня, до лікарів встигло звернутись майже 100 пацієнтів. Обслідування виявило, що з них 26 дорослих та 11 дітей потребують операції на серці.

 

Діана Корсун